Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... monitorul oficial
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

monitorul oficial

Se poate publica Monitorul Oficial judetean si in limba maghiara?
Avand in vedere ca este publicatie nationala,nu se pot publica anunturi redactate in alta limba
ynocentta, utilizator
Nu e vorba de anunturi ci acte oficiale ale diferitelor autoritati la nivel judetean si local, nu la nivel national.
In cauza fiind vorba despre Monitorul Oficial al Romaniei,limba de prezentare /
publicare este limba nationala ,indiferent de autoritatea judeteana /locala interesata,care detine obligatia redactarii actelor in limba nationala si in anumite situatii ,legal prevazute acestea pot fi traduse si in alte limbi
ynocentta, utilizator
Cred ca nu m-ati inteles, este vorba de Monitorul Oficial Judetean Ordonanta75/2003.
savali10 a scris:

Se poate publica Monitorul Oficial judetean si in limba maghiara?

contine acest mesaj referire la ordonanta ulterior mentionata?

Ordonanta nr 75 din 28 august 2003 a fost aprobata cu L nr 534/2003,prevederile ordonantei se aplica incepand cu data de 1 ianuarie 2004 ,dupa ce a fost publicata in Monitorul Oficial Partea I,nr 619/30 august 2003