Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Mai este valabila OG 130/2000 ?
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Mai este valabila OG 130/2000 ?

In luna octombrie anul 2009 am sunat la vodafon pentru inchiderea abonamentului. Acum ma trezesc somat sa platesc suma de 649,29 ron ( 150 euro pt inchiderea abonamentului ) in baza unei inregistrari care in care chipurile imi dau acordul pentru prelungirea contractului.Mai mult de atat m-am trezit acasa si cu un modem vodafone pentru internet, modem de asemenea pe care nu l-am solicitat si pe care l-am returnat. Care ar fi rezolvarea ?
da, ordonanta mai este valabila si a fost actualizata la data de 27.12.2008 avându-se în vedere republicarea din Monitorul Oficial, Partea I, nr. 177 din 7 martie 2008. Actul include modificările din următoarele acte:
- O.U.G. nr. 174/2008 publicată în MOF nr. 795 din 27/11/2008.