avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 694 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Mai este valabila OG 130/2000 ?
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Mai este valabila OG 130/2000 ?

In luna octombrie anul 2009 am sunat la vodafon pentru inchiderea abonamentului. Acum ma trezesc somat sa platesc suma de 649,29 ron ( 150 euro pt inchiderea abonamentului ) in baza unei inregistrari care in care chipurile imi dau acordul pentru prelungirea contractului.Mai mult de atat m-am trezit acasa si cu un modem vodafone pentru internet, modem de asemenea pe care nu l-am solicitat si pe care l-am returnat. Care ar fi rezolvarea ?
Cel mai recent răspuns: Monica H. , Consilier juridic 12:08, 30 Martie 2010
da, ordonanta mai este valabila si a fost actualizata la data de 27.12.2008 avându-se în vedere republicarea din Monitorul Oficial, Partea I, nr. 177 din 7 martie 2008. Actul include modificările din următoarele acte:
- O.U.G. nr. 174/2008 publicată în MOF nr. 795 din 27/11/2008.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ordonanþã nr. 21/1992 din 21/08/1992 versiune actualizata la data de 2712/2008 anonimul69 anonimul69 unde pot ca sa gasesc aceasta lege mai mult ma intereseaza articolului 93 lit.g din O.G. nr.21/1992.nu gasesc nicaieri aceasta lege si mai ales nu mai am pe ... (vezi toată discuția)
Lege abrogata corinuta corinuta Buna As avea nevoie de ajutorul d-voastra, cum as putea sa aflu daca una din legile urmatoare este abrogata...cineva mi-a spus sa fiu atenta la acest aspect ... (vezi toată discuția)
Retur produs fara defect DiaD DiaD Clientul achizitioneaza un mobilier pe care il returneaza in urmatoarele 2 ore si solicita banii. Mentionez ca produsul este cel comandat, nu are niciun defect ... (vezi toată discuția)