avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 367 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Pot inmatricula o masina pe PFA ?
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Pot inmatricula o masina pe PFA ?

1. Buna ziua, am infiintat un PFA si as dorii sa aflu daca pot inmatricula o masina pe PFA ?
2. Ce cheltuieli pot fi deduse pe PFA?
Multumesc si astept cateva raspunsuri.
Ultima modificare: Duminică, 31 Martie 2024
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: george-neagu , moderator 13:34, 31 Martie 2024
Trebuie sa cumpărați masina pe pfa ca s-o puteți inmatricula pe acel pfa și sa deduceti cheltuielile deductibile acolo cu acte doveditoare (facturi, chitanțe, bonuri fiscale tot pe pfa).

Alte discuții în legătură

Pfa - realizare site-uri web earlysunset earlysunset Sunt la inceput de drum si am nevoie de cateva raspunsuri. Am \\"rascolit\\" internetul si am gasit tot felul de pareri diferite. Va rog sa imi raspundeti ... (vezi toată discuția)
Sunt curier glovo pe bicicleta si am pfa. Powl Powl Buna ziua! Sunt curier Glovo pe bicicleta si am PFA. Intrebarea mea este ce cheltuieli pot sa adaug pe PFA ca fiind deductibile (pentru a scadea taxele finale) ... (vezi toată discuția)
Corectare eroare cronologica in registrul jurnal incasari si plati a21alex a21alex Buna ziua. Am fost autorizat in urma cu 3 luni ca PFA, cod CAEN 5920 - activitate principala. Folosesc intreg apartamentul proprietate personala si am ... (vezi toată discuția)