avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 528 soluții astăzi
Forum Activitate dynamic

Activitate dynamic

dynamic a scris:

Buna ziua,
Sunt persoana care acorda viza CFP pe contractele comerciale in firma. Recent am fost numit prin decizia directorului general al firmei ca membru in comisiile de analiza, evaluare si negociere pentru cumparare directa (cerere de oferte), comisii in urma activitatii carora se ia decizia incheierii contractelor, contracte care apoi vin la viza CFP.
Intrebarea mea este urmatoarea: nu exista incompatibilitate intre acordarea vizei CFP pe contracte cu calitatea de membru in comisia de analiza, evaluare si negociere pentru cumparare directa (cerere de oferte), care precede incheierea contractelor? Va multumesc anticipat pentru raspunsuri.



Nici o parere?
Buna ziua,
Sunt persoana care acorda viza CFP pe contractele comerciale in firma. Recent am fost numit prin decizia directorului general al firmei ca membru in comisiile de analiza, evaluare si negociere pentru cumparare directa (cerere de oferte), comisii in urma activitatii carora se ia decizia incheierii contractelor, contracte care apoi vin la viza CFP.
Intrebarea mea este urmatoarea: nu exista incompatibilitate intre acordarea vizei CFP pe contracte cu calitatea de membru in comisia de analiza, evaluare si negociere pentru cumparare directa (cerere de oferte), care precede incheierea contractelor? Va multumesc anticipat pentru raspunsuri.
Si eu vreau sa depun dosarul la banca pt un apartament. M-am lovit de o problema, insa: as fi vrut ca acest apartament sa il iau doar eu cu credit Prima Casa (indeplinesc conditiile), dar ca proprietari sa fim eu si prietena mea. Am aflat ca acest lucru nu este posibil. As vrea sa stiu ce as putea face, in conditiile in care eu si prietena mea ne vom aduce contributia in mod egal atat in ceea ce priveste avansul, cat si plata ratelor lunare. Va multumesc anticipat pentru sugestii.