avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 587 soluții astăzi
Forum Activitate Ada30teo

Activitate Ada30teo

Daca acum primesc stimulent de insertie dar urmeaza sa intru in concediu medical de lauzie, mai pot beneficia de stimulent pe durata acestui concediu pana la intrarea in cel de-al doilea concediu crestere copil?
Daca am fost in medical 6 luni din 12, daca la finalul anului intru in concediu maternitate la cate zile de concediu odihna mai am dreptul?
Exista vreo lege sau ceva care stipuleaza acest lucru?
Daca am mai mult de 30 zile de concediu fara plata trec la incetarea CIM numarul de zile calendaristice de CFP sau pe cele lucratoare?

Completez acum pt ca s-a inchis cartea de catre angajator, dar ITM-ul nu vrea sa certifice inregistrarile pt ca lipsesc aceste zile de CFP.

Rog ajutor urgent !
Chiar nu stie nimeni ce trec in plus fata de criteriile de evaluare?
Ce modificari trebuie sa fac in actele aditionale la contractele de munca vechi, incepand cu 1 mai 2011?

Multumesc
Multumesc frumos!
Acest certificat medical trebuie adus de angajat pe cheltuiala lui, sau angajatorul e obligat sa faca controlul medical inainte de data angajarii?

E neaparat ca acest certificat sa fie emis de medicul de medicina muncii sau e suficienta adeverinta de la medicul de familie?

Ce lege stipuleaza cine emite certificatul medical care atesta ca o persoana e apta de munca?

Multumesc,
Leasing - profilul firmei
Posturi: agenti vanzari, administrator parc auto, sef serviciu achizitii