avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 414 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Criteriile de evaluare a angajatilor
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Criteriile de evaluare a angajatilor

Aceste criterii trebuie trecute in CIM sau in acte aditionale pt CIM mai vechi de 1 mai, dar acolo mentionez si obiectivele pt fiecare salariat sau doar modul in care acestea sunt evaluate?

Puteti trimite cateva exemple de astfel de criterii de evaluare asa cum le veti trece voi in actele aditionale?

Multumesc,
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 16:32, 30 Septembrie 2011
Nu are nimeni astfel de exemple de criterii de evlauare?
Intrati pe:
[ link extern ]
si va veti lamuri.
Detaliati putin denumirea posturilor si domeniul in care activeaza firma.
Leasing - profilul firmei
Posturi: agenti vanzari, administrator parc auto, sef serviciu achizitii
Salutare. Criteriile de evaluare daca le trec In Regulamnetul Intern, e de ajuns acest lucru sau sunt obligatorii de trecut si in ccm la nivel de unitate? Eu am si ccm la nivel de unitate, dar l-as lasa asa pana apar ccm la nivel de sector de activitate.

Alte discuții în legătură

Lg. 40/2011 Doina Elena Doina Elena Ce acte aditionale trebuie sa facem? Conform art. 17 alin. 2, lit. d1, vom introdice in contract criteriile de evaluare a activitatii profesionale a ... (vezi toată discuția)
Modificare cim de la 01.05.2011 giacris giacris In momentul in care va intra in vigoare noul Cod al muncii, respectiv din 01.05.2011, vor trebui modificate prin act aditional si CIM ale angajatilor deja ... (vezi toată discuția)
Acte aditionale privind criteriile de evaluare rominaduca rominaduca Imi spuneti va rog mult, daca este obligatoriu sa intocmim acte aditionale la R.I., la contractele indv. de munca, privind criteriile de performanta, sa ... (vezi toată discuția)