avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 204 soluții astăzi
Forum Activitate mihaib25

Activitate mihaib25

buna ziua ! am o rata la o banca cu o scadenta mai mare de 90 de zile deci probabil sunt inregistrat in biroul de credite (sau ceva de genul asta) . pe mine ma intereseaza daca pot sa deschid o firma avand in vedere ca m-i se cere un certificat de cazier fiscal. asemenea datorii apar in acest certificat???
buna ziua! am si eu un credit de nevoi personale si un descoperit de cont pe care nu le mai pot plati. am tot citit pe forum la alte subiecte si nu cred ca am inteles exact totul. va incepe executerea silita si cum nu am nimic care sa poata fii executat, sa inteleg ca in 3 ani de zile datoriile mele se vor prescrie????? mentionez ca nu mai lucrez si probabil nici nu o voi face ( ma intretin dintr-un mic bussines care nu este chiar legal- fac mobilier din pal - sa nu se inteleaga gresit, dar este fara vreo firma pfa sau altceva) nu am nimic pe numele meu si nici nu voi mostenii nimic. multumesc pentru interesul acordat
buna ziua! in urma cu 2 ani am luat un credit de nevoi personale. ratele platite la timp si a venit criza am ramas fara job. problema mea este ca desi apartamentul este al parintilor ei imi spun ca eu sunt trecut coproprietar avand domicilui acolo. creditul este fara garantii sau girantii si este de valoare relativ mica 16.000 ron. exista vreun risc ca in cazul rezilierii contractului cu banca parintii mei sa aiba vreo problema?
buna tuturor. am fost oprit de un echipaj de politie pt depasirea vitezei legale (83kmh pe limita de 50 kmh) am avut o alcoolemie de 1,15 respectiv 1,05. de la organele de cercetare penala de la politie am aflat ca va incepe urmarirea penala. va intreb ce as putea sa fac sa grabesc lucrurile? pot sa ma interesez eu de parcursul dosarului? sau sa angajez un avocat?
Răspuns la discuția risc inchisoarea??
da. din pacate pedeapsa de 1 an cu suspendare a fost tot pt conducere in stare de ebrietate. cum pot apela la un expert tehnic in acest domeniu???? adica care sunt persoanele carora ma pot adresa???? .MULTUMESC
buna ziua! am si eu o problema. pe data de 11 august am fost oprit de politie dupa depasirea vit legale. am fost si testat pt alcool si a rezulta 0,53 mg/l. am fost dus la recoltare de probe biologice. problema este ca pana in ziua de astazi eu nu am primit rezultatele. am fost la politie de nenumarate ori si mi s-a spus ca nu au venit de la medicina legala pt ca politia nu are bani ca sa plateasca aceste probe. va intreb daca este o limita in care ei trebiue sa imi comunice rezulatele sau stau si astept pana ma saturr????....... apropo doresc sa mai adresez o intrebare. in cazul in care se va intocmi dosar de cercetare penala as vrea sa stiu ce se poate intampla avand in vedere faptul ca in 2005 am primit o pedeapsa de 1 an cu suspendare dar al carui termen de incercare a trecut