Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale daca am datorie la o banca mai pot deschide un srl????
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

daca am datorie la o banca mai pot deschide un srl????

buna ziua ! am o rata la o banca cu o scadenta mai mare de 90 de zile deci probabil sunt inregistrat in biroul de credite (sau ceva de genul asta) . pe mine ma intereseaza daca pot sa deschid o firma avand in vedere ca m-i se cere un certificat de cazier fiscal. asemenea datorii apar in acest certificat???
In cazierul fiscal solicitat de ORC pentru infiintarea unei societati, nu se trec datoriile sau restantele pe la diferite banci sau alti creditori, ci numai fapte ilicite din domeniul financiar-contabil, cum ar fi evaziunea fiscala, inselaciune, fals ori uz de fals in domeniul contabil.