avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 576 soluții astăzi
Forum Activitate flowerpower

Activitate flowerpower

Am inteles, multumesc inca o data!
Multumesc mult!
Si ca sa ma intind un pic, in momentul in care salariata in concediu decide sa se reintoarca la serviciu, cu cat timp inainte trebuie sa anunte?
Eu am contract pe perioada determinata, care se prelungeste prin act aditional la 3 luni, intrucat nu se stie exact cand se intoarce persoana respectiva...
Multumesc pentru raspuns. Ma interesa in special partea cu prime/bonusuri.
Imi puteti spune si un articol de lege, sau unde sa caut?
As dori sa stiu ce drepturi am in cazul in care sunt angajata, pe durata determinata, pentru a inlocui o persoana aflata in concediu de crestere copil. Am dreptul la acelasi salariu, aceleasi beneficii (prime, bonusuri, etc)?
Răspuns la discuția Admitere SNG 2015
Cei care ati mai dat concurs direct pe post aveti cumva un model de recomandare privind profilul profesional si moral?
Răspuns la discuția Admitere SNG 2015
rusuioana a scris:

flowerpower a scris:

rusuioana a scris:

Buna ziua! Cei care aveti experienta unui concurs direct pe post, va rog, in masura in care puteti, sa detaliati cum s-a desfasurat proba eliminatorie si care au fost cerintele care au trebuit sa le rezolvati. Va multumesc anticipat!


Buna!

Am participat eu, pentru prima data, la concursul de la Alba Iulia, acum 2 saptamani.

Am avut la dispozitie 10 minute pentru a scrie un text cam de un sfert de pagina, respectand cerintele lor - caractere de 14, Times New Roman, boldat, etc, apoi a trebuit sa il salvam. Nimic special, nimic dificil. Nu au publicat baremul, insa in mare cam asta trebuie sa faci, sa respecti cerintele lor, forma textului, sa scrii cu diacritice, si sa ai dexteritate, pentru a te incadra in timp. Calculatoarele au fost antice, dar nu a fost o problema.

Daca mai ai intrebari...

Vrei sa te inscrii in perioada urmatoare la vreun concurs direct pe post?


Multumesc mult pentru raspuns! Ma gandesc sa imi incerc norocul si la concursul organizat de Curtea de apel Iasi.


Bafta multa si spor la invatat!
Răspuns la discuția Admitere SNG 2015
ANA_90 a scris:

Ai fost admisa la Alba Iulia?



Nu, din pacate...:(
Răspuns la discuția Admitere SNG 2015
rusuioana a scris:

Buna ziua! Cei care aveti experienta unui concurs direct pe post, va rog, in masura in care puteti, sa detaliati cum s-a desfasurat proba eliminatorie si care au fost cerintele care au trebuit sa le rezolvati. Va multumesc anticipat!


Buna!

Am participat eu, pentru prima data, la concursul de la Alba Iulia, acum 2 saptamani.

Am avut la dispozitie 10 minute pentru a scrie un text cam de un sfert de pagina, respectand cerintele lor - caractere de 14, Times New Roman, boldat, etc, apoi a trebuit sa il salvam. Nimic special, nimic dificil. Nu au publicat baremul, insa in mare cam asta trebuie sa faci, sa respecti cerintele lor, forma textului, sa scrii cu diacritice, si sa ai dexteritate, pentru a te incadra in timp. Calculatoarele au fost antice, dar nu a fost o problema.

Daca mai ai intrebari...

Vrei sa te inscrii in perioada urmatoare la vreun concurs direct pe post?
Răspuns la discuția Admitere SNG 2015
ANA_90 a scris:

Succes!


Multumesc, la fel si tie, banuiesc ca dai la SNG, nu? Ai fost si la Alba?
Răspuns la discuția Admitere SNG 2015
ANA_90 a scris:

Flowerpower poate vei fi admisa. Inca nu s-a afisat lista candidatilor admisi. Te-ai inscris si pt SNG?
SPOR LA INVATAT TUTUROR!


Asa e, inca nu s-a afisat, dar eu stiu cat am facut, din pacate...Si tocmai am vazut articolul despre tentativa de frauda a candidatului...amuzant...
Saptamana asta ma inscriu si la SNG.