avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 736 soluții astăzi
Forum Activitate eremia

Activitate eremia

Discuție loc de veci
titularul locului de veci a decedat in 2010.sotia traieste.in aceasta situatie unul din copiii defunctului doreste sa devina titulara pe locul de veci.care sunt pasii de facut? multumesc
intre 2007-2009 am avut contract de munca pe perioada nedeterminata la o firma din bucuresti.In 2009 in urma restructurarii postului mi-au dat 2 salarii compensatorii si am incheiat activitatea cu firma respectiva. in momentul angajarii adresa mea era pe alta localitate.La terminarea activitatii in 2009 mi-am facut resedinta pe bucuresti.AM dreptul la somaj?DIn localitatea de domiciliu sau de resedinta?Ce documente imi trebuie?MULTUMESC
am lucrat 2 ani la firma......cu contract pe perioada nedeterminata.In urma restructurarii postului firma ma anuntat ca inceteaza relatiile contractuale cu mine.In momentul angajarii aveam adresa de domiciliu pe barlad firma unde lucram fiind in bucuresti La momentul incetarii raporturilor contractuale de munca mi-am stabilit resedinta in bucuresti.IN CE conditii pot obtine ajutorul de somaj si de ce documente am nevoie.MULTUMESC
sotul este pensionar de drept in varsta de 77 ani. sotia nu are niciun venit . sotul este imobilizat la pat din cauza unei gute cronice si poliartrite reumatoide. si are o pensie in valoare de 730 lei .ARE DREPTUL LA UN ASISTENT SOCIAL/?DE CE ALTE FORME DE ASISTENTA SOCIALA AR PUTEA BENEFICIA?multumesc
sotul are pensie iar sotia nu.in caz de deces sotia are dreptul la pensie de urmas?ea neavand niciun venit.si pe ce perioada?multumesc!