avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 277 soluții astăzi
Forum Activitate niculinu

Activitate niculinu

Nu avem copii, nici bunuri comune! Credeti ca totusi o sa fie cazul de 5 termene?
OK ,trimit la adresa din buletin, si daca nu se prezinta tot pot divorta? Pentru ca refuza sa vina in tara..
Buna ziua,
Sotia mea a plecat acum 1 an si jumatate din tara, de atunci suntem despartiti, vreau sa ma duc la judecatorie sa depun dosarul de divort. Ea in buletin are domiciliul conjugal din Bucuresti, adresa din strainatate refuza sa mi-o spuna, cum o sa fac cu citatia? pot sa o trimit pe adresa domiciliului conjugal?(Ea refuza sa vina in tara).

In conditiile acestea se poate incheia o casatorie?Daca da, in cate termene?
Va multumesc!
Am gasit!!!!!!! la oficiul postal nr. 31 din Bucuresti! va multumesc!!
Am sunat la CEC si ei nu vad timbre judiciare, daca mai are cineva alte informatii sunt binevenite!
Cum adica obligandu-ma sa taxez la primul termen?
au si la CEC timbre judiciare? Am fost deja la 6 poste si n-am gasit nicaieri!
Buna ziua,

Vreau sa mi fac dosarul pentru divort si nu am gasit timbre judiciare, doamnele de la posta mi-au spus ca nu se mai gasesc, ce as putea sa fac? Pot sa platesc banii respectivi intr-un cont?
Va multumesc!
Răspuns la discuția divort
Nu avem copii rezultati in urma casatoriei! cat dureaza un termen pt divort in instanta? Va multumesc
si daca cere in instanta desfacerea casatoriei cam cat timp ar dura pana la desfacerea propriu zisa?