Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... divort pe cale amiabila lipsa unui membru
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

divort pe cale amiabila lipsa unui membru

pe scurt si eu si fosta sotie vrem sa divortam,nu avem nimic de impartit,numai ca ea nu vrea sa vina din italia ptr acest lucru.intrebarea mea ar fi daca exista un mod de a trimite o confirmare,un act ceva prin care sa-l pot prezenta la un notar sa pot divorta in lipsa ei?va multumesc
unde are domiciliul sotia?
pe aceeasi adresa unde stau eu
daca aveti domiciliul amandoi in Romania,poti cere in instanta desfacerea casatoriei,
si daca cere in instanta desfacerea casatoriei cam cat timp ar dura pana la desfacerea propriu zisa?
Daca cere la instanta cel putin 2 termene de judecata...
Se poate incerca cu procura si la instanta de judecata si se termina intr-un singur termen de judecata daca nu exista copii minori rezultati din casatorie.