avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 748 soluții astăzi
Forum Activitate iulica2009

Activitate iulica2009

Buna ziua.
Am citit pe site-ul avocat.net:
www.avocatnet.ro/content/art... >

Va rog sa ma lamuriti in urmatoarea problema:
1. La ce articol din lege scrie faptul ca cei care au incheiat o asigurare facultativa care acopera riscurile de cutremur, alunecari de teren si inundatii sunt obligati sa cumpere o polita PAD, dar numai dupa cea asigurarea facultativa a expirat.
(in cazul meu am o asigurare facultativa din 2011 pe 30 ani)
Discuție inundare vecin
Buna ziua,
Posed o asigurare facultativa, cu despagubire si catre terti si am inundat apartamentul de la parter. Care ar fi pasii de urmat (...,anuntarea firmei de asigurare,..., se angazeaza o firma pentru reparatii, repara vecinii pe cont propriu...,) pentru a despagubi vecinii?
Va multumesc.
buna ziua,
mai este valabil art. 127 (3) din legea nr. 128 din 12 iulie 1997 privind Statutul personalului didactic
Art. 127
(3)Personalul didactic poate fi pensionat la cerere, cu 3 ani inainte de limitele de varsta prevazute de legislatia in vigoare, daca are o vechime in invatamant de cel putin 25 de ani femeile, respectiv 30 de ani barbatii.
buna ziua,
Sotia mea a fost in concediu de ingrijire copil pana la 2 ani. A inceput serviciul de 2 luni. Poate sa-si ia concediu medical? Cum se plateste acest concediu?
buna ziua,
dau in chirie un apartament si as dori sa stiu cat este impozitul care trebuie sa-l platesc la Finante pe chiria incasata
Răspuns la discuția chirie apartament
de pe net:foottap:
Răspuns la discuția chirie apartament
am :-/ auzit ca daca apartamentul este luat prin credit ipotecar, suma trecuta in contractul de inchiriere trebuie sa o dau bancii:O
Răspuns la discuția chirie apartament
va multumesc pentru informatii
buna,
dau in chirie un apartament si vreau sa fac contract la notar. As dori sa stiu cum se procedeaza...alte detalii de care trebuie tinut cont...