avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 591 soluții astăzi
Forum Activitate bitz2

Activitate bitz2

Răspuns la discuția succesiune
Am specificat in prima notificare :cuponul avea si are scris pe el 40 actiuni,deci toate actiunile mi-au revenit mie .Acum cand am vrut sa-l trec pe numele meu,firma de brokeraj nu poate deoarece real la aceasta ora sunt 8600 actiuni si deci dupa limba romana, mi-e mi-ar reveni doar 40 ca asa au scris cei de la judecatorie, fara sa greseasca, cuponul in 1998 avea doar 40 actiuni.Daca nu deranjez prea mult si daca vreti sa ma ajutati, as putea sa va trimit prin mail documentele necesare sa le studiati, ca aici nu am cum si cred ca nici nu sunt explicit
Răspuns la discuția succesiune
probabil nu am fost explicit, cuponul este pe numele tatalui meu decedat si la biroul de brokeraj mi-au spus ca EU am doar 40 actiuni ca asa scrie in hotararea de succesiune,degeaba am extras de cont pe numele tatalui cu 8600 actiuni.
Dorinta mea este sa beneficiez EU de acele actiuni.
Probabil trebuie sa solicit un nou proces de actualizare.Nu stiu, ca nu ma pricep, iar parerile de pana acum difera.
Discuție succesiune
In anul 1998, am primit la succesiune in proces cu sora mea si mama vitrega,un cupon cu actiuni la Petromidia Navodari.
In LOTUL III atribuit mie se specifica : 40 actiuni (atat e scris pe cupon).
La ora actuala cand am vrut sa-l trec pe numele meu, nu mai sunt 40 actiuni ci 8600 (asa am primit de la depozitulcentral.ro).
Cum procedez sa intru in posesia tuturor actiunilor ?
Răspuns la discuția schimbare domiciliu
Multumesc pentru ajutor.
In orasul meu,Lugoj, nu exista birouri care sa se ocupe de documentatiile asociatiilor de proprietari,nici de infiintare, nici de modificare a documentelor.
Ramane sa fac eu.
Inca o data multumiri multe.
Răspuns la discuția schimbare domiciliu
Sunt perfect lamurit.Trebuie sa o iau ca la infiintare.Poate nu am spus, dar eu sunt presedintele acestei asociatii si in acte avem vechea adresa,adica acea de unde am plecat. Ramane sa fac ce mi-ati zis.Daca mai am probleme o sa va mai contactez. Mii de multumiri !
Am uitat sa va zic, ca am fost ofiter activ la artilerie(lt.col).Asta ca am vazut ca dv ati fost pilot.
Ca o paranteza, mai am o problema personala privind o mostenire,respectiv un cupon de actiuni la petromidia navodari.Daca ma puteti ajuta si cu asta....dau o bere cand vin la Iasi.Documentele ce trebuie sa le vedeti se pot trimite doar prin mail,ca aici nu cred ca se poate.Astept un raspuns din partea dv.
Răspuns la discuția schimbare domiciliu
Pacat ca legea 230 nu specifica procedura de schimbare, din diferite motive, a sediului asociatiei.
Timp pentru adunarea generala nu era, asa ca am anuntat la afisiere si personal, schimbarea adresei.La ora actuala functionam in noua adresa, dar documentele asociatiei sunt pe vechea adresa.
Ca distanta intre vechea si noua adresa, sunt 50 metri.
Trebuie oare sa am o noua incheiere judecatoreasca pentru a schimba CF ul ?
Incheierea judecatoreasca se face in baza a ce ?
La DGFP cu ce trebuie sa merg ?
Cam atat, zic eu.
Răspuns la discuția schimbare domiciliu
Sediul asociatiei a fost intr-o uscatorie dintr-un bloc,avand acordul proprietarilor din scara respectiva.
Asociatia are 18 scari.( 9 blocuri).
Saptamana trecuta un proprietar din scara unde era sediul asociatiei,a primit acordul celorlalti proprietari sa cumpere uscatoria in care era sediul.Asa ca ni s-a pus in vedere sa plecam de acolo.Exact cum ati zis, ne-am luat scaunele, dulapurile si ne-am mutat in alta uscatorie, unde avem acordul tuturor proprietarilor din scara respectiva de a functiona sediul asociatiei.
Ma intereseaza "pasii" ce trebuie facuti pentru a intra in legalitate.
Răspuns la discuția schimbare domiciliu
Corect .Am schimbat adresa sediului.
am schimbat domiciliul ASOCIATIEI DE PROPRIETARI (in alta scara,alt bloc).
Cum intru in legalitate si cum schimb CF ul ?
Răspuns la discuția succesiune - actiuni
Mii si mii de multumiri....sunteti un domn.
Cu mult respect si stima !