avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 321 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters110753

Activitate ContSters110753

Deci sa inteleg ca nu pot folosi ce curs doresc eu si de la care banca doresc eu la alegere, e legal cel BNR sau sa punem in contract un curs stabilit !!!
Partea proasta este ca nu am legea exacta sa citesc, vorbind cu un contabil mi-a zis ca pot folosi ce curs vreau si de la care banca vreau, eu as vrea legea sa-i pot da peste nas cu afirmatia ''citeste aici sa vezi ce scrie negru pe alb !
Buna ziua !, Va rog sa ma ajutati , (care este legea exacta), cum este corect, daca emit facturi folosind cursul bancii mele, sau cel al BNR, este corect, unii zic ca pot folosi orice ce curs doresc eu pe factura este corect ?Va multumesc !
Răspuns la discuția Ajutor de mormantare !
Va multumesc de ajutor !...eram in dilema imi spunea cineva ca numai pensionarii iau acest ajutor, si unchiul meu lucra avea 55 ani!
Buna ziua....a murit un unchi de al meu....m-am ocupat de inmormantarea lui , spuneti-mi daca primesc ajutor de mormantare, el a lucrat pana inainte cu 5 zile de a muri....unde ar trebui sa ma adresez? si cu ce acte?...Va multumesc !:sorry:
Discuție Legea 370/2005
Buna ziua !

Va rog tare mult sa-mi scrieti legea 370/2005 anexa 1 pct.28 la ce se refera !!...va multumesc anticipat !

o zi buna tuturor! =D>
Discuție Pot oare?
Buna !...spuneti-mi va rog daca se poate sa fac un contract de colaborare (prestari servicii ) cu un bugetar(politist) instructor de tir !
Discuție Dilema !!!
Buna !
Vreau sa-mi deschid o firma cod Caen 9312....ce sa aleg platitor sau neplatitor de Tva ?...#-o...Va multumesc ! ( daca incasez niste bani pentru ora de divertisment ...daca fac un contract )
Buna seara ....v-as ruga daca se poate sa-mi enumerati etapele infintarii unei firme noi...(sediu locuinta mea ...sau viitoru spatiu de inchiriat ?)..care ar fi solutia?Va multumesc !
Buna ziua ...se poate sa ma ajutati cu un model de contract de vanzare - cumparare de produse si accesorii pt incaltaminte...tot ce gasesc e foarte mare , multe pagini...pe o pagina nu gasesc ???#-o