avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 774 soluții astăzi
Forum Activitate CotoDaVinci

Activitate CotoDaVinci

Discuție sal
Am terminat liceu in anu` asta in vara si pana acum nam gasit de lucru si cineva mi sa spus sa intru in somaj,altu imi zice ca e prea tarziu sa depun acte pt somaj ca este trecut de 2 luni.Va rog sa`mi spune cineva care stie daca se mai poate sa depun acte pt somaj de acum incolo...Multumesc
Răspuns la discuția Mansardarea e legala sau nu?
Pai asta nu stiu daca e legala sau nu,nu ma pricep la asta.In vis a vis de blocul meu sa terminat lucrarea cu apartamente noi facut de pe acoperis,astia de la o firma zice ca imi ofera sa- mi izoleze peretele de afara cu polistiren etc si la subsol imi pune tevi noi la conducte iar eu nu am nevoie pt ca am deja izolate cu polistiren si la subsol am aranjat acu 2 ani iar astia se baga cu constructia apartamentele noi,si mie nu-mi convine ca eu am dat banii pt reparatii si vecinii nau facut nimic si banuiesc ca ei sunt de acord cu propunerea lor de la firma,sper sa intelegetzi ce am zis ca nu prea ma pricep sa explic cum trebuie. va multumesc pt mesajele interioare.
As dori sa stiu cum sa procedeaza,la mine au venit niste persoane de la o firma care isi doresc sa construiasca apartamente noi de pe acoperisul blocului,daca vecinii au semnat aprobarea in afara de mine mai poate face lucrarea astia de la firma?astept raspuns,va multumesc.