avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 214 soluții astăzi
Forum Activitate ideineclare

Activitate ideineclare

Răspuns la discuția contract de mandat
mandatul a fost incheiat intre o pfa - eu si o sc...care ulterior si-a schimbat obiectul de activitate, denumirea...fara a ma anunta...abia acum am aflat cnd am vrut sa reziliez contractul...este o alta societate acum...nu stiu foarte multe detalii...cntractul mai e valabil acum dk eu am incheiat cu ei k si agent de marketing?
Răspuns la discuția incetare PFA
va rog...orice...ca nu stiu de unde s-o apuc
Discuție incetare PFA
care sunt pasii de urmat pentru a inceta existenta unui pfa, in cazul in care aceasta s-a constituit ca urmare a incheieri unui contract de mandat?
cum inceteaza un contract de mandat? de exemplu, daca daca mandantul si-a schimbat denumirea, obiectul de activitate si c.u.i. fara a anunta pe mandatar, contractul este sau nu valid, in prezent? va rog ajutati-ma...urgent...va multumesc
Discuție furt
cum se poate exemplifica pericolul social / lipsa pericolului social in cazul furtului?
Discuție distrugerea
cum se poate exemplifica neindeplinirea gradului de [pericol social pe toate criteriile in cazul distrugerii - art 217 C.P.? va rog...:D :((
Discuție vinovatia
va rog dk ma puteti ajuta cu nicte exemple concrete in ceea ce priveste fiecare forma de vinovatie...sunt studenta si sunt la inceput si nu pot face exact diferenta cand vine vorba de exeplificare...va rog mult de tot...am mare nevoie pt maine...multumesc