avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 642 soluții astăzi
Forum Activitate juheress

Activitate juheress

buna seara! as dori sa stiu daca exista experti grafoscopici indepeendentifata de laboratoarele de criminalistice? daca da , cum as putea sa dau de unul in jurul judetului neamt. multumesc anticipat!
dar stiti prea bine ca pe vremea aceea nu puteai deschide nici gura! mama imi povesteste ca a iesit un scandalmonstru cind au montat transformatorul. au amenintato pe buniaca mea char si cu inchisoarea!
multumesc. dar exista vreo reglementare privind amplsamentul acestor transformatoare? ca de exemplu: distanta minima fata de o locuinta?
convntie cu cine? intre cine? trebuie sa existe vreo hirtie ceva? bunica mea nu a semnat nimic. sunt sigur de asta.
am facut aceasta cerere. raspunsul? tipic romanesc: il muta, dar pe cheltuiala mea!
e ceva de facut?
buna ziua. in anul 1960 bunica mea a construit o casa pe un teren pus la dispozitie de primarie. in anul 1974 ,I.R.E.-ul cum se numea la acea vreme, actualmente E-ON, amplaseaza pe acest un transformator de curent si 2 stilpi. transormatorul se afla la nici 7 metri de casa. intrebarea mea este urmatoarea: ce pot face pt a muta aceste obiecte. Mentionez ca pe acest teren am titlu de proprietate eliberat in anul 2006. multumesc
ma scuzati dar nu reusesc de nici o culoare. puteti fi mai explicita, va rog din inima! multumesc
buna seara. exista vreo posibiltate de a afla informatii despre o hotarire judecatoreasca on-line? ar fi acest site: [ link extern ]
si vreau sa fac si o corectura: pamintul face parte din proprietatea privata a primariei
pamaintul a fost de cind se stie al primariei. ei recunosc ca nu a fost niciodata al lor.