avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 622 soluții astăzi
Forum Activitate teodorescu sorinela

Activitate teodorescu sorinela

Discuție detasare
Am primit o decizie prin care eram detasata la alt compartiment,aceiasi unitate. Cine imi face pontajul.Mentionez ca am sarcinile de pana acum, plus cele de la noul compartiment, chiar in fisa postului. Multumesc
Care sunt conditiile pt a infiinta o microinteprindere si cat este impozitul pe venit? Multumesc
Discuție Insolventa
va rog sa ma ajutati:as vrea sa stiu in ce conditii administratorul unei societati comerciale (srl), care este si asociat, poate solicita insolventa.sau este nevoie de acordul celorlalti asociati?
multumesc
Răspuns la discuția Documente medicale
multumesc.intrebrea era daca poate solicita copie dupa foaia de observatie.nu am gasit nici o lege care sa reglementeze acest lucru
Un fost pacient intr-un spital public poate solicita copie dupa foaia de observatie?este obligat spuitalul sa-i elibereze copie dupa foaia de observatie?in baza carei legi?
Buna ziua, am primit o decizie de impunere de la CNAS pentru plata contributiei de 6.5%, in baza OG 92/2003 si Pfrotocolului P5282/95896/2007. La natura veniturilor pt care se calculeaza CAS este "Venituri din tranzactii imobiliare". E adevarat ca am vandut un pamant in 2009, dar oare pt acesta sa fie aceste contributii?La vanzarea de terenuri se plateste CAS?Va multumesc
multumesc pentru raspunsuri!deci, trebuie sa mearga in instant pt a stabili dreptul de coproprietar?
Daca , dupa multi ani de concubinaj, din care au rezultat si copii, dupa moartea unuia dintre concubine se deschide succesiunea, concubine supravietuitoare are dreptul la mostenire? mentionez ca defunctul a achizitionat si muncit ani si ani de zile terenurile achizitionate de catre defunt.
Răspuns la discuția Atacare donatie
donatia i a facut -o in 1996 cu clauza de ingrijire(ceea ce nu a facut)
Discuție Atacare donatie
Buna ziua. Daca decedatul a facut donatie unuia dintre fii, rezultat din a doua casatorie, ceilalti fii (care sunt utilizatorii imobilului) pot ataca donatia?Cum pot intra in posesia unui duplicat al actului de donatie(avand in vedere ca notarul a refuzat sa ii elibereze duplicat)? Au vreo sansa ceilalti frati sa atace si sa castige in instanta casa donata?