avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 587 soluții astăzi
Forum Activitate galaxy10

Activitate galaxy10

Mi-as dori foarte mult sa stiu care ar fi termenul limita la prezentarea materialului de catre procuratura in cazul legii speciale 365/2002?Exista cumva un termen limita?Intreb fiindca am un dosar la parchet de 25 de luni si inca nu mi s-a prezentat materialul de urmarire penala(rechizitoriul),e ceva normal?Nu am mai fost chemat la o audiere de catre organele de urmarire penala de 2 ani.Va multumesc!
Buna ziua,as avea si eu o rugaminte la dumneavoastra la o speta foarte ciudata,in urma cu 26 de luni mai precis pe 24.10.2007 am fost supus unor perchezitii corporale si domiciliare in urma unor sesizari.Am fost supus acestor perchezitii de unde sau ridicat imprtante sume de bani si bunuri din domiciliul si masina mea personala.Sunt anchetat pt legea speciala 365/2002.As dori sa precizez ca nu mi s-a stabilit nici un prejudiciu decat presupuneri asupra prejudiciilor si anume 5700 ron,in urma cu 2 luni am avut nunta si facusem in urma cu un an un credit de nevoi personale urmand a-l restitui dupa nunta.Banii pe care mi i-au ridicat proveneau in urma nuntii si a creditului avand acte doveditoare.Vreau sa mai precizez ca timp de 26 luni nu mi s-a prezentat rechizitoriul de catre procuratura,in tot acest timp ridicandumi-se si interdictia de o luna de a nu parasi localitatea si tara mai precis de catre tribunalul bucuresti si sustinuta de curtea de apel bucuresti in data de 20.12 2007.Va rog din suflet daca ma puteti ajuta sa mi se restituie bunurile ridicate pt a-mi plati datoriile facute la banca in urma creditului luat.