avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 521 soluții astăzi
Forum Activitate nicu9999

Activitate nicu9999

Răspuns la discuția sechestrat act de identitate
constitue proba inregistrile audio ale convorbirilor telefonice si inregistrarile audio video ale intalnirilor?
Buna ziua,
Anul trecut am divortat de sotie si copilul rezultat din casatorie are domiciliul la mine custodia este comuna, dar ea este plecata in uk unde s-a si maritat, conform hotararii judecatoresti are drept la ultima saptamana din vacata de iarna. am facut toate demersurile necesare pentru ca fata sa poata merge in vacanta la ea. Am dus fata la mama acesteia deoarece trebuia sa mearga insotita de aceasta am lasato cu pasaport, dar fosta sotie nu ia facut declaratie la consulat sa poata pleca si nici biletul de avion nu la cumparat, imi este frica ca dupa ce se va termina vacanta nu voi mai recupera pasaportul de la ea cum sa procedez?
off topic
scuze
Buna ziua
in CIM avem o prevedere prin care salariatii pot beneficia in functie de performante de la propunerea Directorului General de bilete de tratament si odihna,
Va rog sa imi spuneti care este plafonul maxim de deductibilitate al biletelor de tratament la impozitul pe profit.
Multumesc

Buna ziua
in CIM avem o prevedere prin care salariatii pot beneficia in functie de performante de la propunerea Directorului General de bilete de tratament si odihna,
Va rog sa imi spuneti care este plafonul maxim de deductibilitate al biletelor de tratament la impozitul pe profit.
Multumesc
Răspuns la discuția polemica tva la incasare
multumesc pentru raspuns exact cum ma asteptam
Răspuns la discuția tva la cheltuieli in avans
logic ar fi tot tva-ul in luna septembrie, si vei raman cu tva de recuperat
Buna seara sau dimineata, am avut o polemica cu cineva refiritoare la tva la incasare:
eu am o firma care de la 01.01.2013 va plati tva la incasare,
- cand trebuie sa platesc tva daca eu facturez catre o societate care nu se incadreaza in plafonul stabilit?
-este deductibil tva-ul din facturile emise de furnizorii care nu se supun tva-ului la incasare
Multumesc
azi am fost la politie am depus plangere.. poate se vor recupera o parte din bani desi ma indoiesc .. pe unul din dintre cei doi care au schimbat banii se pare ca a fost identificat, maine ma duc sa il identific.
patronul a spus ca nu ma va da afara dar va trebui sa inapoiez 50 % din paguba
daca ma da afara nu am cum sa ii inapoiez banii deoarece nu am bunuri proprii, mar interesa sa stiu daca imi va opri din saluriu esalonat sau va trebui sa ii dau suma toata odata
stie cineva cum este legal ?