avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 246 soluții astăzi
Forum Activitate stefcriss2002

Activitate stefcriss2002

Discuție INDIVIZIUNE
BUNA SEARA
AS VREA SA AFLU SI EU COSTURILE SI DURATA UNUI PROCES DE IESIRE DIN INDIVIZIUNE.
ESTE VORBA DE O SUPRAFATA DE 580 DE MP IMPARTITA LA 2 PROPRIETARI. NU NE PUTEM INTELEGE PE CALE AMIABILA SI M-AR INTERESA SA STIU PASII UNUI PROCES DE IESIRE DIN IDIVIZIUNE , DURATA, COSTURILE SI CE SE INTAMPLA IN CAZUL IN CARE CAUTA SA TRAGA DE TIM SAU NU SE PREZINTA LA INFATISARI
VA MULTUMESC
CU RESPECT
buna ziua...
ma numesc stefania si in urma cu 2 ani si noua luni m-am angajat la o firma de asigurari....la 1 iunie 2009 am intrat in prenatal......pana in august 2011 cand mi s-a terminat concediul de crestere copil. In momentul de fata firma este declarata falimentara, iar cea angajata de ei sa rezolve cartile de munca nu mai are drept de semnatura.
Cum as putea sa imi eliberez adeverintade vechime si adeverinta de somaj de la ei.
Mentionez ca sunt o firma slovena iar proprietarul easte tot sloven..firma care s-a ocupat pana acum mi-au dat ca si raspuns sa contactez firma din slovenia sau sa fac reclamatie la autoritatile de stat din romania.
Cum as putea sa imi rezolv situatia in momentul de fata ei fiind fara nici un venit pt cresterea copilului.
Va multumesc
Discuție datorie banca
am o datorie de 2600 ron la cardul de credit cetelem.....as vrea sa stiu care este cel mai rau lucru care mi se poate intampla dc nu platesc datoria.......
In instanta ce verdict se poate da
Va multumesc.
Discuție somaj
buna-seara
.....AM SI EU O INTREBARE SCURTA
Sunt angajata in cadrul firmei KD-Life...momentan sunt in concediu de maternitate(august 2011)....de curand am aflat ca firma respectiva este delarata falimentara
Intrebarea mea ar fii....in momentul intoarceri mele la locul de munca, daca firma a dat faliment, eu pot beneficia de somaj, si dc da ...ce acte ar trebui sa le cer

Va multumesc
Discuție BANCA
AM UN CARD DE CREDIT LA CETELEM..SI LA ULTIMA DISCUTIE CU FIRMA DE RECUPERARII AM PRIMIT RASPUNSUL CA MI SE VA OPRI DIN INDEMNIZATIE (CONCEDIU CRESTERE COPIL)100% PANA ACHIT CREDITUL.
INTREBAREA MEA ESTE DACA SE POATE???
va MULTUMESC
Răspuns la discuția indemnizatie crestere copil
m-ai atsept un raspuns de la dumneavostra ma clar si mai concis cu ptrivire la ce v-am relatat a 2 a oara.
va multumesc
Răspuns la discuția indemnizatie crestere copil
DA ATI INTELES CORECT ,IDEEA ESTE CA IN MOMENTUL IN CARE M-AM INTERESAT IN STR. HAMBARULUI MI S-A SPUS CA DACA AM ASIGURARILE E SANATATE PLATITE AM DOSARUL IN REGULA...IAR LA DIRECTIA DE ASISTENTA SOCIALA MI S-A SPUS CA DACA AM DOAR 11 LUNI EXISTA POSIBILITATEA FACAND O CERERE CU ARTICOLUL DIN LEGE CARE POATE FII INTERPRETAT CA SI CU CELE 11 LUNI LUCRATE POTI BEBENFICIA ..POT INCERCA SA DEPUN DOSARUL SI SA STEPT.....
.....as vrea sa stiu si eu dc ...desi am doar 11 luni lucrate si in luna a 12 mi-am platit din mana asigurarile de sanatate daca am vre-o sanasa sa beneficiez de indemnizatie de crestere copil. Din cate am auzit exista in lege un fragment care daca este interpretat ar putea duce la raspunsul ca pot beneficia de acei banii( este adevarat)....
Mai exact eu am lucrat pana pe 30 iulie....din 5 septembrie am inceput in alta parte iar bebelul l-am nascut pe 22 august.
Astept va rog daca se poate un raspuns urgent pt ca imi expira cele 60 de zile termen de depunere dosar.
Va multumesc
Crisitna FILOFI