Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... datorie banca
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

datorie banca

am o datorie de 2600 ron la cardul de credit cetelem.....as vrea sa stiu care este cel mai rau lucru care mi se poate intampla dc nu platesc datoria.......
In instanta ce verdict se poate da
Va multumesc.
in cazul in care nu va respectati conditiile contractuale,creditorul poate sa solicite rezilierea contractului si prin instanta sa va oblige a achita integral debitul ramas neachitat,penalitatile aferente,inclusiv cheltuielile de judecata.se va ajunge la final la executarea silita(prin poprire de salariu,scoaterea la vanzare a bunurilor mobile/imobile,etc).
de asemenea,veti fi introdus in banca de date a rau platnicilor si timp de 7 ani nu mai puteti practic antama vreun alt credit.