avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 496 soluții astăzi
Forum Activitate miha_gl

Activitate miha_gl

Răspuns la discuția Despre divort
Si daca nu se prezinta nu poate sa renunte la judecata si fara sa se duca in fata instantei..are niste probleme si poate ajunge.poate sa se duca dupa proces si sa faca o hartie sa isi retraga certificatul de divort.
Discuție Despre divort
Acum un 1 an jumate o prietena de amea a bagat divortul.Si intre timp sa impacat cu sotul ei la a doua infatisare su sa mai prezentat la proces a vorbit cu avocata ei ca sa impacat si ea zis avocata sa nu se prezinte la proces ca se judeca in lipsa asa ea zis.Si acum o luna ,doua ea venit citatie sa se prezinte la proces pentru divort.Problema este ca ea nu a scos nici acum certificatul de divort de la tribunal ca a avut unele problema.daca nu se prezinta la proces ii declara divortati.
Răspuns la discuția ce sa fac
sunt casatorita si nu am hotarat amandoi am plecat eu ca nu mai putea sa stau copii nu am putu sa ii iau ,ca ii intrerupeam de la scoala.am incercat sa iau cu transfer si a vrut educatoarea sa imi dea.am 3 copii minori si abia meam facut buletin ca imi daduse foc la acte.si nu ma afecteaza ca nu am serviciu acum imi caut.
Răspuns la discuția ce sa fac
PAI VREA SA IMI DUCA COPII MAI DEPARTE SA NU II MAI VAD,DAR POATE SA MA DEA PARASIRE DE DOMICILIU.EL STIE CA SUNT PLACAT DIN TARA,CA DACA AFLA CA SUNT LA MAMA MEA VINE AICI SI FACE SCANDAL.DACA MA INTORC ACASA DE DRAGUL COPILOR O SA IAU BATAIE.FAM SPUS ESTE VIOLENT NU MAI PUTEAM SA STAU ACOLO.
Discuție ce sa fac
AM PLECAT DE ACASA ACUM 3 SAPTAMANI LA MAMA MEA SI AM LASAT ACASA 3 COPII MINORI CU UN TATA ALCOLIC SI CU MAMA LUI.NU MAI PUTEAM SA STAU IN MEDIUL ALA MA DOARE INIMA CA ME-AM LASAT COPII CU UN BETIV,BATAI MANCAM LA MUNCAM NU MA LASA SA MA DUC ,LA ACTE MEA DAT FOC.DE CAND AM PLECAT EU TIN LEGATURA CU FATA CEA MARE DE APROAPE 14 ANI TIN LEGATURA FARA SA STIE TAICASU ,II MAI SUN ACASA SA VORBESC CU EI DAR NU TOT TIMPUL MI DA LA TELEFON SA VORBESC CU EI.DECI NU MAI PUTEA SA STAU ESTE UN OM VIOLENT,BETIV A AVUT SI PROBLEME CU POLITIA,CHIAR AZI AM VORBIT CU FATA MEA SI MEA ZIS CA VREA SA II DUCA PE COPII LA TARGOVISTE LA NEAMURILE LUI SOACRAMEA.EU VA ROG SA MA AJUTATI CU SFATURI CUM AS PUTEA SA II IAU LANGA MINE.ABIA MEA FACUT MAMA MEA BULETIN SI IMI CAUT DE MUNCA UNDE STAU AM CONDITII DAR ACOLO UNDE STAU EI ,STAU INTRO CAMERA 5 PERSOANE.
Discuție divort
Sunt casatorita,am trei copii unu are13 10 si 9 ani.Am trait cu el 15 ani de zile incare am fost batuta alungata din casa uneori cu copiii si nu ma lasa sa muncesc.Si niki lui nui prea place munca si cand lua salariu beia.Si mia dar foc la accte.
Răspuns la discuția cum sa fac
Deja am vorbit cu mama si mea zis sa ma duc sa stau la ea.eu daca stau cu el nu ma lasa sa ma duc la munca.el munceste cand vrea si cum vrea mereu este beat.am incercat sa imi iau fata de la scoala generala sa o transfer si nu imi da foie invatatoarea.problema ar fi ca sotul meu o sa vin adupa mine si el face scandal acolo unde ma duc.am mai plecat si anul trecut de acasa si a venit dupa mine si atunci a facut scandat si mama mea a anuntat politia si nu a facut nimic.si mam intors acasa de dragul copiilor.sincer nu mai pot sta cu el si cu soacramea simt ca daca nu plec fac vreo prostie.
Discuție cum sa fac
buna ziua.sunt casatorita si am 3 copii,o duc foarte rau cu sotul meu.stu intrun camin stau cu soacramea si cu copii intro camera.as vrea sa plec de la sotul fara copii.sa plec de acasa ca mam saturat de batai,parca sunt sechestrata in casa daca ma duc pana la paine zice ca stau o ora.am 2 fete de 14 si 8 ani si un baiat de 9 ani.ce patesc daca plec pot sa fiu decazuta de drepturile parintesti,ca nu mai pot trai asa simt ca imi pierd mintile.
LUNA TRECUTA A FOST CINEVA LA MINE SI A STAT 5 ZILE SI A FOST TRECUT LA INTRETINERE SE PROCEDEAZA CORECT.SI UN COPIL NOU NASCUT DUPA CAT TIMP SE TRECE LA INTRETINERE.
Buna ziua.muncesc la o firma de un an dar cartea de munca a fost deschisa pe 1 august 2009.In acesta perioada am ramas insarcinata nascand o fetita dar nu pot lua indemnizatia de crestere a copilului .Am concediu pana pe 6 06 2010 as dori sa stiu daca pot plati din mana asigurarile sociale si de la 1 august sa intru in somaj.