avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 271 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... plata contributiei pentru somaj
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

plata contributiei pentru somaj

Buna ziua.muncesc la o firma de un an dar cartea de munca a fost deschisa pe 1 august 2009.In acesta perioada am ramas insarcinata nascand o fetita dar nu pot lua indemnizatia de crestere a copilului .Am concediu pana pe 6 06 2010 as dori sa stiu daca pot plati din mana asigurarile sociale si de la 1 august sa intru in somaj.
Cel mai recent răspuns: Valeriu TUDOR , Consultant resurse umane 19:24, 2 Iunie 2010
Puteti incheia un contract de asigurare cu AJOFM dar acesta nu are efect retroactiv ci isi produce efectele de la data semnarii lui.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Indemnizatie crestere copil alina arp alina arp Buna , am o mare problema din 17 august 2009 am devenit somera (450 Ron /luna),si pina in mai 2010 . A M LUCRAT DIN 27.11.2004 PINA IN 13 IULIE 2009), am ... (vezi toată discuția)
Somaj rox_ann07 rox_ann07 daca am terminat de luatr somaj 9 luni de zile de la terminarea studiilor si mai apoi ma angajez, dupa ce mi se incheie contractul de munca sau nu mai lucrez ... (vezi toată discuția)
Insarcinata si nu lucrez Babes Monica Elena Babes Monica Elena Buna ziua ... eu am ramas insarcinata acum in decembrie adica am o luna si eu am lucrat 02,2016- 03,2018 cam 2 ani si 2 luni si am mai lucrat cam o luna tot ... (vezi toată discuția)