Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... plata contributiei pentru somaj
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

plata contributiei pentru somaj

Buna ziua.muncesc la o firma de un an dar cartea de munca a fost deschisa pe 1 august 2009.In acesta perioada am ramas insarcinata nascand o fetita dar nu pot lua indemnizatia de crestere a copilului .Am concediu pana pe 6 06 2010 as dori sa stiu daca pot plati din mana asigurarile sociale si de la 1 august sa intru in somaj.
Puteti incheia un contract de asigurare cu AJOFM dar acesta nu are efect retroactiv ci isi produce efectele de la data semnarii lui.