avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 520 soluții astăzi
Forum Activitate miriam_mir

Activitate miriam_mir

Va multumesc pentru raspuns....asa am sa fac....!




,,Tocmai pentru ca va este frica si nu ati anuntat decesul.,,ce se poate intampla...ca nu inteleg?Eu vreau sa stiu ce se intampla daca anunt banca acum...ce se va intampla mai departe?
Ma scuzati!
Pai de aia mi-e si teama sa anunt la banca fiindca stiu ca e cam tarziu si nu vreau sa se faca executare silita pe bunuri deoarece am speranta sa vand ceva ce a apartinut mamei si sa-l achit eu...este mai bine asa nu?
Pot merge asa pana achit nu?

Dar nici de dobanda nu pot fi scazuta la credit...asta pana voi achita daca anunt decesul ...?
Va multumesc pentru raspuns,dar nu am gasit in mapa cantractului nici o polita de asigurare si anumite mentiuni,iar eu din septembrie am platit lunar rata ...nus ce sa fac....oricum cred ca nu am castig....cred ca trebuie sa vand eu ceva si sa achit nu?
Buna seara...deci ,stiu sigur ca mama mea nu a declarat la banca ca ea suferea de o boala grava,deoarece de 8 ani nu a mai avut probleme,dar aceasta boala a recidivat ..... de aceea a facut si creditul acum 2 ani...nestiind ca se va intampla aceasta nenorocire....dar nu stiu ce a mai complectat ea la banca(stiu ca ceva in legatura cu bolile de care sufera,dar concret nu stiu)...daca vreti o ma uit in contract daca-mi cereti detalii!Creditul era facut pe o indemnizatie speciala,dar ea era pensionata de boala

Buna seara!Am si eu o problema...mama mea a decedat in luna septembrie si avea un credit la o banca si deasemeni avea si asigurare medicala!
Cum se procedeaza...ce se intampla cu datoria ei la banca?Mentionez ca a decedat datorita unei boli grave!
Răspuns la discuția datorie la banci

Buna seara!Am si eu o problema...mama mea a decedat in luna septembrie si avea un credit la o banca si deasemeni avea si asigurare medicala!
Cum se procedeaza...ce se intampla cu datoria ei la banca?
Buna seara!