avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 644 soluții astăzi
Forum Activitate balazs.gabi

Activitate balazs.gabi

Răspuns la discuția partaj
Va multumesc pt raspunsuri!
O seara placuta
Răspuns la discuția partaj
Cum se calculeaza taxa judiciara?in functie de suma totala a bunurilor sau fractionat?Taxele cum se-mpart?
Discuție partaj
buna ziua!
LA MULTI ANI!
Cum procedez pt.deschiderea unui partaj?
Sunt divortat de 6 ani si nu mai locuiesc in orasul unde avem ap.cumparat impreuna.Ce sume implica aceasta problema,si care este procedura?
va multumesc
Răspuns la discuția munca
ma tem ca nu-mi mai inspira incredere justitia romaneasca,sotia a fost colega cu mine si este in litigiu cu dansi pentru faptul ca nu a tinut cont de faptul ca in institutie mai erau persoane care cumuleaza salariul cu pensia,(deocamdata traim in concubinaj),un proces pierdut si acum urmeaza sa facem recurs.acum intelegeti si motivele pt.care nu vor dansi.
Discuție munca
o SC.poate folosi un stivuitorist pe post de gestionar, in loc sa cheme fostul gestionar din somaj?
Discuție somer
in cazul cand am fost disponibilizat prin somaj,cat timp postul pe care am fost este blocat?
Discuție partaj
pe ce perioada de timp se poate derula un proces de partaj si care sunt implicatiile acestuia.va multumesc
Discuție partaj
dupa pronuntarea divortului am parasit domiciliul in alt judet,in momentul actual locuiesc in chirie,la momentul deschideri actiuni de partaj se tine cont de faptul ca nu am beneficiat de locuinta proprie.mentionez ca nu locuiesc in chirie cu forme legale.va multumesc