avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 538 soluții astăzi
Forum Activitate siminaelena

Activitate siminaelena

Multumesc pt ajutor Spor la treaba
Va rog mult dacă ma puteți ajuta cu un sfat ......mama mea pensionata anticipat parțial la data de 21.10.2011 si la limita de vârsta la data de 21.10.2016 vreau sa stiu dacă ne încadram in legea 216/2017 pt recalcularea pensiei anticipate dacă putem depune cererea ....Va multumesc
Răspuns la discuția TVA pâine
Multumesc mult de tot
Discuție TVA pâine
Buna seara sunt un mic producător de pâine nu sunt platitor de TVA nu mai înțeleg nimic ....va rog sa mă ajutati ....fiind neplatitor de TVA dacă trebuie sa scad prețul meu de producție? Faina vine cu un preț unitar la care se adaugă TVA bine acum mai mic dar prețul de producție de ce trebuie sa scadă va rog mult sa mă ajutati sunt singura si nu pricep si toți sar in capul producătorului si comerciantul tot el sa câștige va rog multumesc
Va rog sa ma sfatuiti....vreau sa formez un tanar de 23 de ani cu 8 clase in meseria de brutar care sunt avantajele fata de un contract individual de munca va multumesc
Buna seara va rog un sfat ....am inchiriat apartam meu dar tipul la care am inchiriat si-a facut un contract cu [editat] si dp o luna de zile a plecat din apartament si-a luat apagratura lucrurile si nu mai stiu nimic de el....in fine cum sa procedez factura vine pe adresa mea dar pe numele lui ....cum se face [editat] face contracte asa fara un temei serios acte doveditoare eu vrea sa nu mai imi trimita facturi la adresa mea multumesc de sfaturi AN NOU cu sanatate si realizari....multumesc
Buna ziua cer din nou ajutorul dvs va multumesc anticipat as dori un model de cerere sau instiintare care sa o anexez la dosarele angajatilor intrerup activitatea pt renovarea spatiului de lucru timp de o luna de zile va multumesc
Va multumesc (pot ca si firma faca ca angajatii sa faca o cerere )va multumesc eu nu cunosc procedura legala si nu vreau cumva sa gresesc va multumesc
VA ROG SA MA AJUTRATI CUM SE PROCEDEAZA IN SITUATIA IN CARE O FIRMA INCHIDE PENTRU RENOVARE PE TIMP DE O LUNA CUM SE PROCEDEAZA CU ANGAZATII FIRMA E IN DOMENIUL PRODUCTIEI DE PANIFICATIE SI INCHIDE PT RENOVARE ANGAJATII STAU ACASA CONCEDIU FARA PLATA AM INTELES CA SE POATE DOAR 15 ZILE VA MULTUMESC ASTEPT RASPUNS
Răspuns la discuția probleme cu vecinii
MULTUMESC pt raspuns....pt ca mi-e frica de el ca sunt singura m-am gandit sa se ocupe asotiatia de proprietari ceilalti vecini nu stiu ca el si-a construit o camera in podul blocului ca daca stie ca l-am parat eu am probl cumva treb sa rezolv situatia si ma mira faptul ca sunt asa pt ca sunt amandoi intelectuali el jurist ea avocata si vai de capul lor vreau sa ma intelegeti nu vreau sa fac la nimeni rau dar e violent pe scara blocului locuiesc eu cu ei si inca o vecina invarsta in rest sunt birouri sau chiriasi va multumesc