avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 199 soluții astăzi
Forum Activitate monica_ka

Activitate monica_ka

Răspuns la discuția bilet la ordin
Nici vorba. Porbabil nu am dat eu detaliile. BO sunt scadente la termen de 30 zile. Termen care nu a trecut. Si va fi in banca necesarul de num,erar astfel incat sa fie achitate. Problema e ca d-lui nu i-au convenit scadentele, nu a vrut sa returneze instrumentele de plata pentru a i se face plata prin OP si intre timp face tot felul de presiuni incercand sa incaseze sumele , avand si biletele la ordin. Eu una nu inteleg.
De asta intreb.
Răspuns la discuția bilet la ordin
Contractul care s-a incheiat intre noi presupunea plata prin BO, deci noi am respectat contractul . Firma a trimis o somatie de plata prin executor ...nu in urma unei hotarari judecatoresti...
Discuție bilet la ordin
Am o mare rugaminte. Am trimis catre o firma cu care am lucrat 3 Bilete la ordin, trimise prin DHL cu confirmare de primire. Acum aceasta firma ma someaza prin executor sa-i achit facturile. Pot sa-l actionez in judecata pentru hartuire.
Ce se poate intampla? - ma refer din partea lui.
Răspuns la discuția executare silita
M-ar interesa pct 2 si 3.
Ma puteti indruma?
Va multumesc pentru raspuns.
Buna ziua!
Ma poate ajuta cineva cu un "formular" de plangere impotriva unui executor judecatoresc?
Pe 17.09.2010 a obtinut de la tribunal hotararea de executare silita, nu am fost instiintati, iar pe 23.09.2010 aveam conturile de la firma blocate.
Comunicarea la Somatia de plata pe care scrie ca as avea 24 ore pentru achitarea sumei respective a venit abia pe 04.10.2010.
As dori sa-i fac plangere .
Multumesc mult.
O zi buna!
Răspuns la discuția cerere anulare somatie de plata
INDRAZNESC SA INTREB CU CAT?
Poate parea stupida intrebarea....cererea de anulare a somatiei de plata se timbreaza?
Multumesc.
Răspuns la discuția REDACTARE HOTARARE
LEGAL ALTA CALE DE URGENTARE NU E?
AM HOTARARE SOLUTIONATA DIN 12.01.2010. DEFINITIVA SI IREVOCABILA....STIE CINEVA O CALE DE URGENTARE A REDACTARII EI...AM FACUT CERERE LA PRES ...SI DEGEABA....
Răspuns la discuția masa succesorala
aCTUL DE PROPRIETATE E PE NUMELE TATALUI...CASA S-A CONSTRUIT DUPA DECESUL ACESTUIA...NU S-A DEZBATUT SUCCESIUNEA...