avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 532 soluții astăzi
Forum Activitate erikka

Activitate erikka

la politie a fost depusa doar o copie ,
nu stiu daca dansi fara noi propietarii pot legaliza un act
domnul notar este foarte bun prieten cu socrul meu , i-a dat o copie dar el nu o sa recunoasca, eu vreau doar sa-l reclam pe socrul meu si sa raspunda pt acest lucru
pot sa fac o plangere la politie la parchet sa spuna de unde il are si sa raspunda pt faptele sale
va multumesc

noi sot si sotie vrem sa schimbam contractul casei prin partaj notarial tin sa mentionez ca doar noi suntemproprietari fara alt cineva , fara uzufruct dar socrul meu ne pune piedici merge pe la toti notarii nu stiu ce le spune dar acestia refuza sa ne schimbe contractul
de ce?
dac merg in bucuresti pot schimba contractul casei fara sa mai am vreolegatura cu orasul de unde noi suntem
offff?
iti este frica sa mai lasi niste acte chiar si intro institutie se dau actele ca la piata
Editat de moderator simonette12- motiv pct.1.3 din Regulament

Răspuns la discuția donatie sau partaj prin notar
la donatie in timp daca ma razgandesc i-mi pot lua partea inapoi, dar la partaj notarial este irevocabil sa inteleg
va multumesc foarte frumos
Socrul meu nu este parte in act si nici titularul unui uzufruct al imobilului, dar cu toate acestea a putut intra in posesia unei copii a contractului , cu acesta si cu o declaratie s-a dus la politie noi am vazut contractul pe masa la politie.
unde sau cum pot sa reclam ca acesta a luat ilegal contractul casei mele
specific ca este doar o copie originalul il am dar asa ceva nu cred ca se face
multumesc ffff frumos

D-na avocat simonette 12 nu sunt experta in a trimite mesaje nu am facuto intentionat
Poate ma ajutati cu un raspuns cu un sfat nu cu observatii
Va multumesc pt intelegere.

Editat de moderator simonette12- motiv.pct.1.3 din Regulament

Răspuns la discuția donatie sau partaj prin notar
VREAU CU BUNA STIINTA SA DONEZ 1/2 DIN APARTAMENT,APARTAMENTUL ESTE BUN COMUN CU SOTUL MEU
LA BIROUL NOTARIAL UNDE AM FOST A ZIS CA NU VREA PRIN DONATIE DOAR PARTAJ NOTARIAL NU STIU CUM ESTE MAI BINE
VREAU CA SOTUL MEU SA FIE DOAR EL TITULAR DE CONTRACT EU SA NU MAI AM NICI UN DREPT
VA MULTUMESC
Răspuns la discuția donatie sau partaj prin notar
vreau sai donez partea mea sotului sau sa facem partaj notarial
am fost la un notar si mi-a zis ca este mai bine sa fac partaj decat sa cedez parte in conditiile in care eu nu vreau nimic
Contractul casei a fost in actele pe care d-nul notar ni le-a cerut.

NOI AM FOST LA UN NOTAR PUBLIC PT O DONATIE SAU PARTAJ NOTARIAL PT ACEST LUCRU NI S-AU CERUT NISTE ACTE PRINTRE CARE SI CONTRACTUL CASEI DE LA NOTAR SOCRUL MEU A OBTINUT O COPIE
ESTE LEGAL SI CORECT SA I SE DEA ORICUI CE VREA
NU DE POATE LASA NISTE ACTE IN SIGURANTA LA O INSTITUTIE INFORMATIILE NU SUNT CONFIDENTIALE?
VA MULTUMESC
Editat de moderator simonette12- motiv pct.1.3 din Regulament
cum este mai bine sa fac donatie pe partea mea sau sa fac partaj notarial
BUNA SEARA
Va rog sa ma ajutati si pe mine cu o lamurire
in data de 11 12 2012 am mers la un domn notar ptr donare de parte a spus ca totul este ok sa venim peste doua zile sa semnam actul, cand ne-am dus la d-nul notar dupa doua zile ne-a zis ca nu ne mai ajuta sa mergem la un alt notar.
am mers in alta parte iar cel de al 2 lea notar ne-a zis ca nu ne face doar partaj nu vrea sa donam partea ,dupa o ra am fost sunati de la politie ca am fost reclamati ca facem santaj dar prin acele declaratii sotul meu a vazut ca este si o copie a contractului de casa a intrebat ce este cu el si ne-a zis ca socrul meu care a facut reclamatia a intrat in posesia contractului de casa
cum este posibil ca un notar sa dea copia dupa contractul casei unui strain
mentionez casa este bun comun al nostru
ce se poate face cu o copie dupa contractul casei?
unde pot face reclamatii ca mi s-a furat contractul si s-a facut copii dupa el
va multumesc
buna ziua
va rog sa-mi spuneti ce acte imi trebuie ptr inaintarea actiunii de partaj
multumesc
BUNA ZIUA
Sunt o mama cu doi copii minori unul de 11 ani si unul de 1 an si 4 luni,sunt divortata dar am continuat sa stam impreuna, avem un apartament cu 3 camere si a-si dori sa fac partajul, ptr ca de ceva vreme copii mei nu mai au liniste sunt speriati de dansul
Va rog sa ma ajutati si sa-mi spuneti care ar fi pasii pe care ar tb sai urmez
cineva cu suflet mare sa ma ajute sunt disperata pt ca tatal copiilor este fara suflet
specific copii tb sa creasca in liniste
.va multumesc