avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 168 soluții astăzi
Forum Activitate biehod

Activitate biehod

IN URMA CU 5 ANI BUNICA MEA DECEDA FARA A LASA TESTAMENT, CASA LA TARA SI 1 HA PAMANT CARE REPREZINTA MOSTENIREA NU AU FOST DEZBATUTE. MOSTENTORI LEGALI SUNT TATAL MEU SI CEI 2 FRATI AI LUI.
IN ACEST MOMENT TATAL MEU LOCUIESTE IN ACEA CASA SI SE FOLOSESTE DE ACEL PAMANT PLATIND TOATE IMPOZITELE AFERENTE SI TOATE FACTURILE IN NUMELE LUI.
CEI 2 FRATI VOR SA II CEDEZE SAU VANDA SIMBOLIC PARTILE CE LE REVIN LEGAL. AS VREA SA STIU CUM AR TREBUI PROCEDAT PENTRU A SE INTRA IN LEGALITATE.
VOIAM SA STIU DACA ODATA CU TRECEREA TIMPULUI PROPRIETATEA II VA REVENI IN MOD LEGAL TATALUI MEU AVAND IN VEDERE CA PLATESTE TOATE IMPOZITELE SI INTRETINE CASA IAR CEI 2 FRATI NU SUNT INTERESATI DE PARTILE LOR.

AS FI INTERESAT DE VARIANTA CEA MAI ECONOMICA CHIAR DACA PRESUPUNE TRCEREA UNUI INTERVAL MAI MARE DE TIMP.
Exact la asta ma refer , ei spun ca ma vor da in judecata si au tot dreptul, eu presupun ca vor castiga si vor incerca sa ma execute silit dar dupa cum spuneam nu au efectiv ce sa imi ia.As vrea sa am un job si sa le platesc partea pe care presupun ca vor pune poprire.
As vrea sa stiu daca aceasta executare silita are vreun termen de ducere la indeplinire sau va fi valabila toata viata mea.
Am primit prin posta instiintarea pentru plata unei datorii catre Eos in care se precizeaza ca daca nu platesc im termen de o luna voi fi dat in judecata.Mentionez ca datoria exista dar situatia financiara actuaa nu imi permite plata niciunei cantitati.(am ramas fara job si nu fac fata nici cheltuielilor minime de subzistenta apeland la parintii mei pensionaripentru a putea trece peste aceasta perioada). Realizez ca cei de la Eos au toate sansele sa castige procesul si sa incerce sa ma execute silit doar ca eu nu detin nimic.As dori sa aflu ce se va intampla in continuare cu aceasta datorie si cu viitoarea decizie de executare silita.
Va multumesc anticipat.