avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 245 soluții astăzi
Forum Activitate andrei catalin

Activitate andrei catalin

Discuție executare
Buna ziua.Am avut un card de credit de la brd in valoare de 1200 de lei.la care am platit o perioada la timp dar am fost bagat in somaj si am rams fara servici.Am fost uimit sa vad azi uitanduma pe site-ul judecatorie sector 2 cautand un dosar pentru un prieten ca ma fost dat in judecata de brd. Solutie: Admite cererea. Încuviinţează executarea silită a debitorului Andrei Ion Cătălin la solicitarea creditoarei B.R.D Finance I.F.N SA, în baza titlului executor reprezentat de contract de credit nr************/*************. Executarea silită se va efectua pe raza sectorului 2 în modalitatea popririi, urmărire silite a bunurilor mobile şi imobile proprietatea debitorului. Încuviinţează executarea silită în aceeaşi formă şi pentru recuperarea cheltuielilor ocazionate de executarea silită. Irevocabilă. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 19.05.2010. Am in propietate un apartament si chiar nu inteleg daca este posibila executarea silta in acest caz.Si nu era normal sa fiu anuntat ca are loc un proces poate veneam si eu cu dovezi ca nu am putu platii sa de ce am ramas restant.Va urez o zi buna
Răspuns la discuția Fara avocat
citatia a primit-o in martie dar azi dimineata a fost anuntat de avocat ca nu ajunge la proces.
Discuție Fara avocat
Buna ziua ma numesc Catalin si am si eu o intrebare daca imi poate raspunde cineva.Am pe cineva care a primit o citatie sa se prezinte maine la judecatoria sector 2 pentru un proces : infracţiuni privind circulaţia pe drumurile publice (O.U.G nr. 195/2002). Problema e ca avocatul pe care il are el nu este in tara acum si nu poate venii.el nu doreste un avocat din oficiu.Ce poate face inculpatul ca sa zic asa?poate face el o amanare?
Răspuns la discuția recuperare salariu
Am sunat la contabilitate si se pare ca nu este nici o cerere facuta de concediu fara plata.
Răspuns la discuția recuperare salariu
law72ro a scris:

daca nu ati lucrat , cum sa cereri salariul?
Salariul reprezinta tocmai contraprestatia pentru munca depusa.

Pai si toata perioada cat am stat acasa nu aveam nici un drept salarial ?
Buna ziua,am si eu o intrebare catre cineva care se pricepe sau s-a mai lovit de o problema asemanatoare.Am lucrat la o firma de catering cu contract de munca pe termen nelimitat.Pe data de 15 decembrie 2009 am fost anuntati verbal sa plecam acasa,si ne vor anunta ei cand v-om incepe treaba.Pe data de 1 februarie 2010 am fost anuntati ca sa emis o decizie de incetare am muncii si bagarea in somaj.intrebarea mea este: este mormal si corect sa imi cer salariul pe perioada cat am fost acasa? adica 15.12.2009-01.02.2010 tinand cont ca eu eram inca angajat la firma in aceasta perioada. Va multumesc