avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 414 soluții astăzi
Forum Activitate alexia13

Activitate alexia13

daca am adus doar o adeverinta medicala care atesta ca sunt insarcinata si am luat numar de ordine mai trebuie sa anunt si in scris sau e de ajuns atata?
daca angajatorul nu plateste spor de noapte eu cum il pot determina?
se poate face in asa fel incat sa si recuperez orele de noapte neplatite in trecut?
Discuție spor de noapte
daca programul meu de lucru este intre orele 15-24 eu pot beneficia de spor de noapte?
sunt insarcinata si m-ar interesa ce acte imi trebuie pentru reducerea programului de la 8 la 6 ore si pentru a nu a mai lucra ore de noapte?

eu lucrez ca ospatar si zilele de sambata si duminica mi le petrec de obicei la munca,iar cele 2 zile libere le am in timpul saptamanii.
cum trebuie sa imi plateasca firma zilele de sambata si duminica dublu sau normal?
Răspuns la discuția locul de munca
multumesc
Răspuns la discuția locul de munca
pe mine m-ar interesa mai mult transferul de pe un post pe altul fara detasaresau delegare
Discuție locul de munca
care sunt conditiile in care un angajator poate transfera un angajat de pe un post pe altul fara acordul acestuia din urma?
Răspuns la discuția angajata gravida
si transferul in alt departament nu se face atunci cand angajatul nu mai poate sa isi indeplineasca sarcinile zilnice?
sunt insarcinata in 4 luni si firma vrea sa ma mute in alt departament cu mai multe responsabilitati,cu acelasi salar,dar unde nu voi mai avea contact direct cu clientii incercand sa ma dea la o parte din cauza "burtii".
ce pot sa fac pentru ca nu imi convine aceasta situatie si nu vreau sa intru in concediu medical