avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 552 soluții astăzi
Forum Activitate fetcu costel

Activitate fetcu costel

va multumesc respectuos.
Buna ziua,
In cazul in care pierd contestatia ptr un proces verbal de contraventie rutiera,exista cheltuieli de judecata(si care sunt,dk sunt)sa trebuiasca sa le platesc???Va multumesc cu respect.
pot fi folosite biletele cfr gratuite acordate veteranilor de orice alta persoana prin serviciul notarial??
Răspuns la discuția notificare executor judecatoresc
nu inteleg ce treaba are ea cu locul in care traiesc acum, din moment ce nu i influientez in nici un fel viata cu aceste inscrisuri in buletinul meu.unde ,ce art. de lege si care lege scrie ca eu ii ifluientez in vreun fel viata astfel???
Răspuns la discuția notificare executor judecatoresc
nu sunt lamurit in privinta a ceea ce spune legislatia si anume: daca eu am parasit locuinta si nu am nici o legatura fizica sau avantaj legic asupra imobilului de nici un fel,cum pot sa fiu obligat sa mi schimb iarasi buletinul,avind in vedere ca buletinul este perfect legal si nu influienteaza in nici un fel viata privata a proprietarului????
buna seara,
-din 10.03 2010 mi am stabilit domiciliul la adresa concubinei cu care am locuit pina in 17.12.2015. dupa acesta data in urma unor neintelegeri relationale am plecat de la aceast domiciliu si locuiesc intr o alta locatie,la 7 km distanta.
-in cartea de identitate figurez cu domiciliul la vechea adresa.
-in 15 .01.2017 am primit o notificare de la executor judecatoresc,care ma anunta ca in urma cererii concubinei cu care am locuit,si in baza art,1039 Cod de procedura civila sa evacuez imobilul in 5 zile,si sa mi schimb domiciliul din CI ,in caz contrar voi fi actionat in judecata.
- va rog respectuos , sa mi spuneti dk se poate, ce consecinte voi suporta daca nu imi voi schimba domiciliul in CI??? am sperat si as fi dorit sa ma impac amiabil. dar nu stiu ce sa fac.
- stiu ceva ca ar exista o prevedere legala care stabileste, ca daca ai locuit mai mult de 5 sau 7 ani impreuna,poti avea niste avantaje. dar nu sunt sigur. poate din ak motiv am primit aceasta notificare.va multumesc respectuos.
buna dimineata,

poate cineva sami spuna daca :pt banii incasati de pe terenuri declarate calamitate se percepe un impozit???? daca da care este valoarea. multumesc.
buna dimineata, LA MULTI ANI!!!!
va rog sami spuneti daca ptr.o pesoana fizica care primeste bani ptr.un teren declarat calamitat suma primita se impoziteaza??? daca da cu ce valoare. multumesc.
Discuție impozite taxe
buna seara,
Va doresc un an nou plin de realizari si bucurii.'' LA MULTI ANI''!!!!!!
Inrebarea mea: pentru banii primiti pentru un teren declarat calamitat in 2015, se plateste impozit ??? daca da cit este el??? va multumesc.
buna seara,
va rog sa-mi spuneti pina cind se i-a in calcul ptr.iesirea anticiapata grupele de munca ? va multumesc.