avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 327 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... cheltuieli de judecata ptr o contestatie pierduta la o ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

cheltuieli de judecata ptr o contestatie pierduta la o sanctiune rutiera

Buna ziua,
In cazul in care pierd contestatia ptr un proces verbal de contraventie rutiera,exista cheltuieli de judecata(si care sunt,dk sunt)sa trebuiasca sa le platesc???Va multumesc cu respect.
Cel mai recent răspuns: fetcu costel , utilizator 18:55, 28 Iunie 2018
Nu aveti de platit cheltuieli de judecata in cazul respingerii contestatiei.
va multumesc respectuos.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pierdere proces de contestatie a contraventiei - cheltuieli de judecata? costels87 costels87 Buna ziua. Daca am depus o contestatie la procesul verbal de contraventie, se ajunge in instanta si pierd, voi fi obligat si la plata cheltuielilor de ... (vezi toată discuția)
Cat timp castig cu contestatia? mihai! mihai! Salutare, vreau sa contest procesul verbal de contraventie pentru neacordare de prioritate din urma caruia a rezultat accident usor. Am ramas fara ... (vezi toată discuția)
Ce am de pierdut daca contest in instanta un proces verbal? dady_carcalete dady_carcalete daca contest in instanta un proces verbal iar rezultatul este in defavoarea mea, am ceva de pierdut??? adica am inteles ca trebuie sa pletesc cheltuieli de ... (vezi toată discuția)