Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... cheltuieli de judecata ptr o contestatie pierduta la o ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

cheltuieli de judecata ptr o contestatie pierduta la o sanctiune rutiera

Buna ziua,
In cazul in care pierd contestatia ptr un proces verbal de contraventie rutiera,exista cheltuieli de judecata(si care sunt,dk sunt)sa trebuiasca sa le platesc???Va multumesc cu respect.
Nu aveti de platit cheltuieli de judecata in cazul respingerii contestatiei.
va multumesc respectuos.