avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 580 soluții astăzi
Forum Activitate dan944

Activitate dan944

Pentru iesire din indiviziune singura cale este instanta?
Discuție anulare titlu
Acum 19 aniam cumparat un teren anul trecut instanta a anulat titlu celui care mi l vanduse asta inseamna ca s a anulat si actul de cumparare?
Am fost parte la un proces de partaj judiciar dupa judecarea pe fond una din parti a facut apel pentru ca apoi sa renunte la apel . Canf devine definitiva decizia instantei de fond?
cand depui acrele pt autorizatie de constructie trebuie sa depui si chitantele ca ai platit la inspectoratul de stat in constrtii si la primarie? Sau le duci ulterior daca tot e in regula?
intr un dosar de iesire din indivizizune una din parti a facut apel, cat dureaza trimiterea dosarului de la judececatorie la tribunal pt ca tribunalul sa stabileasca o data de judecare a apelului?
ce inseamna sistare indiviziune? dar inch?
Am avut un proces de iesire din indiciziune pe fond dupa pronuntarea sentintei una din parti a facut apel ma tot uit pe net la instantele superioare din judet si nu gasesc cand se va judeca apellul cum gasesc data la care see va juideca apelul si instanta care il va judeca?
Discuție puz
As vrea sa stiu cand se cere puz
Discuție contract munca
Tata e inginer constructor si ne facem casa ajutati de 3 nepoti , putem fi amendati pt munca la negru?
Acu 2 luni am castigat un proces civil mi sa spus sa astept decizia acasa dar nu am primit nimic.Ce sa fav?