avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 691 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters137106

Activitate ContSters137106

nu pe somaj am primit,pe salar da eu nu mai lucrez la firma nu trebuia sa se intereseze prima data .multumesc
ralady a scris:

angimm a scris:sant in somaj si am primit propire se salar la firma unde am lucrat ,intrebarea mea este:daca ma angajez cu program de 2 ore sau 4 mai i-mi poate pune propire pe salar?



Sa inteleg ca vi s-a retinut din somaj acea poprire sau doar ati primit instiintarea de poprire?
.
angimm a scris:sant in somaj si am primit propire se salar la firma unde am lucrat ,intrebarea mea este:daca ma angajez cu program de 2 ore sau 4 mai i-mi poate pune propire pe salar?



Sa inteleg ca vi s-a retinut din somaj acea poprire sau doar ati primit instiintarea de poprire?
doar am primit.
sant in somaj si am primit o propire pe salar ,pt un contract de card( fara contract)intrebarea mea este:daca ma angajez cu 2 sau 4 ore mai poate sa-mi puna propire pe salar? multumesc
sant in somaj si am primit propire se salar la firma unde am lucrat ,intrebarea mea este:daca ma angajez cu program de 2 ore sau 4 mai i-mi poate pune propire pe salar?
pe spate la cererea de card scrie fff mic ca daca nu platesc i-mi retrage aig life(eu nu am citit, nici nu am dat importanta)deoarece dupa ce faci cerere de card,de scos bani de la banca,...... urmeaza contractul pe care eu nu la-m semnat,spun ca nu ma-u gasit acasa,ca doar mi la-u trimis pe posta ,cu aig am anuntat ca nu mai platesc dar nu in scris am fost doar personal,nu inteleg cum eu cu cardul acasa mi-au platit banca fara sa ma sune sau sa me cheme la banca sa semnez ordin de plata cum ca sau transferat bani nu?/
Răspuns la discuția credit de card fara contract
avocatPetre a scris:

in primul rand numai deschideti alt topic.. scrieti in continuarea celui deja inceput.. in al doilea rand, cardul a fost bun cand ati scos banii de pe el si v-ati folosit de ei.. imi dau seama ca e posibil sa fie o situatie litigioasa, dar numai un avocat local va poate ajuta.. fara suparare.. va duceti cu problema asta la el, cu ce acte aveti sa-i aratati si el va aprecia daca va poate sau nu ajuta
in primul rand cand am scos eu cu cardul i-am pus inapoi,nu sa-mi ia banii fara sa ma intrebe.
am cerea unde as putea sa o trimit sa vedeti,contract nu am spune si banca deoarece nu ma-u gasit acasa,da cand faci cerere nu trebuie sa si semnezi contract??
Buna ziua,ma numesc Pop Cornelia sant din oradea si as avea nevoie de ajutor:am o asigurare la AIG LIFE,fiind client fidel mi s-a propus un card de credit la banca ABN AMRO actuala RBS,in 2008 am retras o suma pe care am platit-o inapoi si am vrut sa inchid contul dar la banca mi-au zis sa-l las ca nu costa nimic decat sa platesc din nou la nevoie deschidere de cont,in 2009 ma-m trezit cu un sms ca am de platit 50 ron pe luna timp de 2 ani pt ca mi-au retras de pe card suma de 1100 sa-mi plateasca asigurarea de viata pe care nu am mai platit-o de 2 ani nemai avand bani,mentionez ca eu nu am contract cu banca am doar cerere de card pe care le-am primit prin posta si cardul.acuma ma tot suna sa platesc bani pe care eu nu ia-m folosit nici nu ma-u sunat cand au retras banii sa ma intrebe daca mai lucrez sau mai traiesc ,sa i-mi spuneti daca pe asemenea documente poate judecatorul ordona executare silita,fara acte doveditoare :orin de plata(nu am semnat niciunul),contract(nu am semnat in afara de cerere).va multumesc.