Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... card de credit fara contract(trimis pe posta)
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

card de credit fara contract(trimis pe posta)

pe spate la cererea de card scrie fff mic ca daca nu platesc i-mi retrage aig life(eu nu am citit, nici nu am dat importanta)deoarece dupa ce faci cerere de card,de scos bani de la banca,...... urmeaza contractul pe care eu nu la-m semnat,spun ca nu ma-u gasit acasa,ca doar mi la-u trimis pe posta ,cu aig am anuntat ca nu mai platesc dar nu in scris am fost doar personal,nu inteleg cum eu cu cardul acasa mi-au platit banca fara sa ma sune sau sa me cheme la banca sa semnez ordin de plata cum ca sau transferat bani nu?/
ContSters137106, utilizator
va pot da,dar asta nu inseamna ca si castiga, mai ales ca ziceti ca n-ati semnat nimic,consultati un avocat sa va indrume
nu aveau dreptul sa faca asta sub nicio forma, nici daca acel cont la banca era de debit, cu atat mai mult cu cat acea asigurare de viata nu mai exista, daca nu ati mai platit de 2 ani
si daca era in vigoare, nu aveti obligatia de a o plati, nu e o datorie , ci o optiune
ei ce explicatii au dat? in ce baza au virat acea suma din contul dvs de credit?
si daca aveati o datorie si tot nu puteau lua din cont de credit
ContSters79003, utilizator
am vazut si eu deunazi o cerere de card semnata, pe verso la formularul de acordare over-draft este redactat contractul care e semnat din partea bancii dar nu si de solicitant.
Executorul a solicitat incuviintarea executarii silite calificand cererea de acordare a descoperirii de cont ca fiind contract de credit si culmea judele a admis cererea de incuviintare a ex silite.

Deci se poate orice la orice banca, la executor de fapt se poate orice in Romania #-o