avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 330 soluții astăzi
Forum Activitate tamara72

Activitate tamara72

Răspuns la discuția fondul proprietatea
dar e vorba de despagubiri la anrp,deci statul nu ne-a dat 1 leu ,ca eu nu le pot valorifica la un leu .despre asta vorbesc
ce stiti despre actionarea statului in instanta pentru recuperarea diferentei de la 1 leu la 0,6 cat a fost listata la bursa?
Răspuns la discuția testament
dar mediatorul poate fi avocat sau notar ce este el?sunt valabile actele facute de el ?
Răspuns la discuția testament
va rog sa-mi spuneti ce face mediatorul si cine poate fi acesta?ce reprezinta
?
Discuție testament
testamentul este pe numele matusii,dar noi ne-am inteles intre noi sa impartim ce trebuie sa facem?la notar daca spune matusa ca renunta la testament si impartim ce trebuie sa facem ? mai mergem la judecatorie sau se poate?ce inseamna mediatorul si ce face el?
Răspuns la discuția SUCCESIUNEA
MAMA , A MURIT INAINTEA LUI CU 3 LUNI,DOUA SURORI SI BUNICA CARE A MURIT ACUM O LUNA
Răspuns la discuția SUCCESIUNEA
NU STIU CE INSEAMNA
Discuție SUCCESIUNEA
TOCMAI AM AFLAT CA SUCCESIUNEA DUPA BUNICUL S-A FACUT FARA MINE ,FARA MACAR SA STIU ACUM 7 ANI .MAI POT FACE CEVA?
Răspuns la discuția anrp
si acesta se poate obtine numai la succesiune nu?dar la succesiune obtinem certificat de mostenitor chiar daca nu ne intelegem?
Răspuns la discuția anrp
mergem saptamana viitoare la matusa si cerem toate actele,nu am stiut numic de acest dosar pana am inmormantat-o pe bunica atunci ne-a spus matusa,deci trebuie sa facem succesiunea inainte de a trimite certificatul de deces?