avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 693 soluții astăzi
Forum Activitate nicoleta enache

Activitate nicoleta enache

Sotul meu lucreaza cu viza de munca pe 5 ani in Israel. Este angajat cu CIM la o firma de acolo. In curand viza de munca va expira. Dupa ce expira viza de munca , va putea solicita alta viza pe urmatorii 5 ani?
In cazul in care decide sa incheie activitatea pe teritoriul Israelului, ce documente trebuie sa solicite firmei pentru a justifica vechimea in munca la noi in tara ? Cum trebuie procedat in acest caz? Va multumesc!
Buna Ziua! Daca am un contract de 8 ore la o firma , pot face si un contract de part time de 4 ore in cadrul aceleeasi firme?



Răspuns la discuția Calcul salarii
Si in conditiile in care eu primesc doar 600ron, ce pot face k sa primesc cat este normal, adik 646 ron?
Discuție Calcul salarii
Am salariul brut de 850 ron, mai mult de 3 ani vechime pe cartea de munca si un minor in intretinere. imi spune si mie cineva care este salariul net care ar trebui sa il iau?
MA POATE AJUTA CINEVA CU UN REFERAT CU TITLUL : CONTINUT SI MODELE PRIVIND CONTUL DE PROFIT SI PIERDERE? :(:((:help:
birloiu_nicoleta@yahoo.com
Am constituit un depozit la termen(365 zile) la o banca cu suma de 10000 ron. dobanda care mi-o acorda banca la acest depozit este de 9%/an. Data constituirii16.10.2009 , iar eu pe data de 16.04.2010, am scos dobanda: 604.28 ron.
Intrbarea mea este: cum au calculat ei aceasta dobanda?
Care este impozitul care imi este aplicat la dobanda cuvenita?