avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 619 soluții astăzi
Forum Activitate daniel.tim

Activitate daniel.tim

Răspuns la discuția Viabilitatea uzufructului
da mai exista in act si cu clauza de intretinere.nici eu nu stiu ce inseamna uzul fruct.si la sora mea i-a dat teren ptr a construi casa cu acte de vanzare cumparare,terenul face parte din gradina casei pe care mie mi-a facut cat.
Răspuns la discuția buna ziua
Multumesc ptr raspuns.Dar actul e facut de donatie cu clauza de intretinere prin uzul fruct.Eu contribui deja la casa cu anumite sume de bani.Cum poate sora mea sa il strice si ma mai intereseaza daca si parintii mi-l poate anula acest contract daca nu le convine anumite lucruri?Se poate face act doar de intretinere?Si acest act nu mi-l poate ataca nimeni? Va multumesc din suflet ptr raspunsuri.
Parintii mei mi-ai facut act de donatie prin uzul fruct pe casa,mai am o sora....intrebarea mea este....SE STRICA ACEST ACT?SI DACA DA,CAND?SI IN TIMPUL CAT PARINTII TRAIESC SI DUPA MOARTEA LOR?VA MULTUMESC.
Discuție buna ziua
asi dori sa vintreb ...parintii mi-au facut act de donatie pe casa cu clauza de intretinere,mai am o sora ,dupa moarte parintilor se poate strica actul?face sora mea parte la casa?