avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 702 soluții astăzi
Forum Activitate OROSZ ANDREI

Activitate OROSZ ANDREI

Radiere din c.f..Cum se radieaza vechii propritari daca ai un certificat de mostenitor si o sentinta civilă ?
Impozit ciudat,
mi s-a trimis o adresa de la pimaria unei comune ca am de plata o suma de bani,impozit teten,cladire,salubritate,toate au fost folosite de o matusa (decedata de 7 ani) la care am lociut
acum 40 de ani in casa locuieste un frate, nu am nici un act de propritate pe numele meu pentru aceste bunuri,extrasul de carte funciara este pe numele unor necunoscuti proprietari in urma cu 100 de ani de la care a cumparat bunicul casa.Ce este de facut?
Intabulare teren.Am o suprafata de teren pe care o folosesc de 30 de ani.Acum as vrea sa o intabulez.Terenul format din patru parcele nu corespunde cu fisa de punere in posesie eliberata de primărie.Ca suprafata totala sunt egale,difera pe parcele.Ce am de facut să intabulez suprafata asa cum o folosesc?
Teren intabulat?
Daca in extras de cf am 0.5 ha teren,si titluri eliberate pe 4 ha cat trebuie cadastrat sa am toata suprafata?( pana la revolutie pe cf apareau 250mp)
Ma intereseaza doar terenul,succesiune casa este foarte complicata
Am o parte de mostenire,casa partial si un teren 0.65 ha prin testament.In casa sta un frate,nu a platit impozitul casa,terenuri de 7 ani,eu as vrea sa-mi vând bucata de teren cum procedez?
S-a vândut un apartament in bloc ,cetateanul s-a apucat de renovat de un an merge bormasina,a desființat coloana de ventilatie(bucatarie,cămară,debara).Există vre-o posbilitate de al oprii si reface coloana distrusă?
Răspuns la discuția INDEMNIZATII LA NASTERE
Mulțumesc.
De ce indemnizatii beneficiaza o persoana care a nascut ,dar nu era incadrata in munca?
Răspuns la discuția camere supraveghere
Multumesc.