Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Am o parte de mostenire,casa partial si un teren 0.65 ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Am o parte de mostenire,casa partial si un teren 0.65 ha prin ...

Am o parte de mostenire,casa partial si un teren 0.65 ha prin testament.In casa sta un frate,nu a platit impozitul casa,terenuri de 7 ani,eu as vrea sa-mi vând bucata de teren cum procedez?
Dezbateti întâi succesiunea.
Ma intereseaza doar terenul,succesiune casa este foarte complicata
Chiar și doar pentru teren. Trebuie sa dezbateti moștenirea.
Testamentul nu este act de proprietate.