avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 224 soluții astăzi
Forum Activitate badiud

Activitate badiud

Discuție Rabla 2019
Masina an fabricatie 2002 adusa din Germania si inmatriculata in tara in 2012 pot sa o dau la rabla ptr.a cumpara o masina noua?
Discuție Rabla2019
Am o masina FotdK din 2002 dar prima inmatriculare in Romania in 2012 este acceptata in programul Rabla?
Discuție Impozit cladire
Cladire scutita de impozit pina la data de 31,07,2014,incepand cu 01,08,2014 nu mai este scutita care este valoare impozabila.Cladirea inregistrata in anul 2010.
Discuție compensare co
in anul 2013 am lucrat pe un contract individual de munca si nu mi-am luat co pana la finele anului.incepand cu martie 2014 contractul de munca s-a expirat dar am incheiat un nou contract de munca nu prelungirea celui vechi ci altul cu alt salariu .pot sa cer compensare in bani a co neefectuat pe vechiul contract?
care este tratamentul fiscal angajat si angajator pentru asigurare de sanatate Clasic grup.Unitatea a primit o oferta de la Generali Asigurari privind asigurarea de sanatate si as vrea sa stiu ce implicatii fiscale are precum si actul normativ prin care se poate face o astfel de asigurare.
In dec.300 pe anul 2011 programul de contabilitate eronat a inregistrat la rd.14 in dec.livrarile scutite cu drept de deducere care trebuiau la rd.13 mentionez ca tva colectat este corect.Care sunt consecintele unui control fiscal?
pentru dobanda acordata de banca la un depozit trebuie sa platesc sanatate 5.5%?
Discuție fise fiscale
acum in 2013 am descoperit o eroare la o fisa fiscala din anul 2007 in sensul ca
in fisa fiscala la persoane in intretinere nu am trecut CNP-ul si sa bifez casutile corespunzatoare lunilor canad i-am acordat deducere iar la suma dedusa este trecuta suma corect.Mai pot depune acum rectificativa in care sa completez datele pentru care am acordat deducere? Ce se poate intampla daca nu mai depun?

cota de participare a salariatilor la profit face parte din fondul de salarii?