avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 574 soluții astăzi
Forum Activitate bogdanroxanutza

Activitate bogdanroxanutza

Am inteles. Va multumesc pentru raspuns si timpul acordat.
Trebuie sa etichetez doar prizele sau si intrerupatoarele? 220V sau 230V?
Am inteles. Va multumesc pt. raspuns si timpul acordat.
Buna ziua,

Exista un plafon pentru declaratia adaosului comercial practicat?

Va multumesc!
Buna ziua,

Este posibila infiintarea unui PFA doar cu diploma de 8 clase pentru codul CAEN 6311?

Va multumesc, orice sugestie este apreciata!
Am inteles. Va multumesc mult de tot!
As dori sa stiu ce complicatii vor aparea atunci cand suspendarea activitatii va expira si nu va mai fi depus nici un act?

In afara de recomandarea dumneavoastra ce alta optiune as mai avea?

Va multumesc foarte mult pentru raspuns si pentru recomandare!
Buna ziua,

In octombrie 2008 am infiintat un SRL. Imediat dupa infiintare activitatea a fost suspendata pe o perioada de 3 ani. Aceasta perioada se va incheia la sfarsitul lui 2011.

Atunci eu nu voi fi in tara din motive personale si as dori sa stiu daca se va dizolva din oficiu sau ce se va intampla?

Firma nu a avut si nu va avea activitate. Pana in prezent toate declaratiile au fost depuse semestrial la finante.

Va multumesc!
Buna ziua,

Ieri am primit un mandat postal, astazi am ridicat acea scrisoare in care imi scrie ca am de platit suma x (pentru cheltuieli de judecata) dar nu scrie nicaieri un termen de plata.

Deci, care ar fi aproximativ termenul de plata?

Procesul s-a incheiat. O sa mai primesc si alte hartii?

Va multumesc
Răspuns la discuția Furt auto - intrebari
Va multumesc pentru raspunsurile rapide. Nu, nu am stiut, cand am ajuns la sectie era toata lumea agitata si imi puneau tot felul de intrebari, le-am spus ca nu am nici o legatura cu acea treaba, nu am nevoie de bani din asa ceva(lucrez) dar degeaba, vorbeau foarteee urat!

Nu am luat legatura cu un avocat pentru ca nu mi-am imaginat ca se ajunge pana aici! Dupa cum am spus, saptamana aceasta am fost la procuror(miercuri la 10 dimineata), nu am stiut ce sa fac, de 15 minute mi-am facut cont pe acest site si am spus ca ar fi bine sa cer niste pareri!

Va multumesc inca o data!