Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Termen de Plata - Cheltuieli Judiciare
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Termen de Plata - Cheltuieli Judiciare

Buna ziua,

Ieri am primit un mandat postal, astazi am ridicat acea scrisoare in care imi scrie ca am de platit suma x (pentru cheltuieli de judecata) dar nu scrie nicaieri un termen de plata.

Deci, care ar fi aproximativ termenul de plata?

Procesul s-a incheiat. O sa mai primesc si alte hartii?

Va multumesc
Daca nu platiti o sa va execute silit.Puteti plati si astazi...
Nu exista un termen fixat ,dar este bine sa le achitati cat mai repede sau daca aveti posibilitati financiare mai reduse sa mergeti la Sectia Fiancniara pentru a discuta in vederea platii lor in mod defalcat.
Daca nu va grabiti sa platiti va vor bloca conturile.