avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 265 soluții astăzi
Forum Activitate climescumarian

Activitate climescumarian

Răspuns la discuția consilier primar
multumesc pentru explicatie asta am regasito si eu in lege insa cred ca nu m-am facut eu inteles ,avem un angajat pe postul acesta si nu stiu daca mai exista posibilitatea de a-l reangaja pe acest post tinand cont de faptul ca nu se mai fac angajari in administartie in acest an ,iar primarul va fi tot acesta si ar vrea sa l reangajeze tot pe acesta
am rugamintea de a ma ajuta cu un raspuns referitor la incheierea contractului individual de munca a consilierului primarului ,mai precis procedura de incheiere si daca se poate face un act aditional la vechiul contract de munca deoarece in acest an nu se fac angajari in administratie .
va multumesc
Răspuns la discuția contractul de comodat
este vorba de o primarie de comuna
Am rugamintea daca mi puteti spune ,pentru o locuinta de serviciu in cadrul unei institutii publice daca se poate incheia contract de comodat intre angajator si angajat .va multumesc
buna ziua,
intrebarea mea este legata de procedura de inchiriere a acestor imobile si terenul aferent acestora .Care este actul normativ care reglementeaza procedura organizarii licitatiei ?
va multumesc
Răspuns la discuția indemnizatie handicap
exista o baza legala pentru ca cel care are indemnizatie de handicap nu are contract de munca ?
buna ziua,
in ce baza pot incheia suspendarea sau incetarea unei indemnizatii de handicap daca cel care se ocupa de persoana a depus o cerere de incheierea a acordari acestei indemniziii ?
va multumesc
Răspuns la discuția contestatia in anulare
m-as bucura daca as primi si acest ultim raspuns .va multumesc
Răspuns la discuția contestatia in anulare
investirea cu formula executorie a hotararii nu este ca o executare silita? daca nu ce putem face? ca sa nu o punem in executare pana pe 18 oct 2010 cand ar fi contestatia in anulare
Răspuns la discuția contestatia in anulare
asa am considerat si noi si de aceea credem este necesara o contestatie la executare la prima instanta la judecatorie ca sa cerem suspendarea executarii.ce credeti?multumesc