avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 683 soluții astăzi
Forum Activitate eugen_o5o6

Activitate eugen_o5o6

Sintem casatoriti de un an si ceva avem un copil de un an si de cind a nascut nu ne mai intelegem de fel .Sint singurul intretinator de familie ea nu are nici un venit mai platesc si o pensie alimentara la fosta sotie de 200 ron cu care am un baiat mai am si banci de vreo 1000 ron si salariul meu este de 1720 ron .Si m-am cam saturat de fitele ei si vreau sa divortez bani de avocat nu am asa ca nustiu cit ma costa sa depun si acte si ce mai trebui dar fara avocat Multumesc
Discuție Succesiunea
Daca sint singurul mostenitor mai trebuie facuta succesiunea ? Daca da unde trebuie sa merg eu sint din Bucuresti si mostenirea la Baia -Mare
Răspuns la discuția am o problema cu fosta sotie
Deci ce este de facut ? S-o dau in judecata ? Sa astept sa iasa dovada ca copilul nu a fost agresat de concubin si cu asta sa ma duc in instanta sa spun ca a supus copilul la (nu stiu cum ai spune in termeni judecatoresti) doar ca sa se razbune pe concubin ? Dosarul concubinului este inca la politie . Ce sa fac ?
Răspuns la discuția am o problema cu fosta sotie
va multultumesc pentru sfat dar femeia asta trebuie dusa la nebuni si dupa cum am inteles de la auttoritatea tutelara numai familia poate face asta si din familie nu se baga nimeni asa ca-mi trebuie dovezi puternice daca stai o ora cu ia de vorba nu-ti dai seama de gravitate
Răspuns la discuția am o problema cu fosta sotie
Deocamdata nu de asta ma pling cum am m-ai spus e o situatie mai delicata fosta sotie a trait cu unu doi ani jumate si ca sa poata scapa de el la acuzat de pedofilie ca si cum ar fi violat copilul
Dar dupa analizele celor de la iml copilul nu are nimic deci totul este o razbunare pe concubin
Pentru ca e al nustucitelea barbat
problema e cum salvam copilul am fost si la protectia copilului sint prea multe de spus prea multe
nu-i da voie copilului sa vorbeasca cu mine in lipsa ei nici macar pe yahoo mesager cu toate ca ,cind am fost la ei ea a zis ca nu se baga ca il lasa stiu ca copilul are probleme ESTE O SITUATIE MAI DELICATA sint multe de spus dar banii sa angajez un avocat bun nu sint
Răspuns la discuția pensia alimentara
puteti va rog sa-mi spuneti care este legea nr si articolul ca la mine este mai comlicata situatia si trebuie sa ma pregatesc ca bani de avocat nu am si ma voi reprezenta singur
Răspuns la discuția pensia alimentara
multumesc
o intrebare pensia alimentara restanta de 5 ani se prescrie?
Răspuns la discuția tichet cadou de 10 ron
Probabil nu m-am exprimat corect .Stiu ca nu se da rest la bonuri problema este ca-si opreste comision adica in loc sa cumpar de 10 lei trebuie sa cumpar de 9,5 lei