Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... pensia alimentara
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

pensia alimentara

o intrebare pensia alimentara restanta de 5 ani se prescrie?
Da, dupa 3 ani
multumesc
puteti va rog sa-mi spuneti care este legea nr si articolul ca la mine este mai comlicata situatia si trebuie sa ma pregatesc ca bani de avocat nu am si ma voi reprezenta singur
Decretul nr.167 din 10 april 1958 valabil pentru perioada de pana la 1 octombrie 2011 si Codul Civil (Art. 2.517) dupa aceasta data.