avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 646 soluții astăzi
Forum Activitate mierloiuionela

Activitate mierloiuionela

Daca am fierea scoasă mă pot încadra în grad de handicap?
Cum pot avea acces la arhiva unei societăți care nu mai exista? Sc spicul s.a Pitești ( fosta fabrică de pâine din târgul din vale)
Refacere scara beton acces în scara de bloc. Ce documente sunt necesare pt refacerea unei scări cu 6 trepte de acces în scara blocului? Trebuie cea veche demolată și să se toarne (construiască)alta .Mă interesează ce avize ,proiecte ,aprobări sunt necesare (daca sunt ). mulțumesc
Am un sef care mă înjură și îmi reproșează că nu îmi fac treabă ,dar eu am documente doveditoare că mi-am făcut treabă și am un martor care a asistat când mă înjură .Ce pot sa fac legal?
Va rog dați mi un răspuns !
Am avut un teren in acte de 2500mp l-am vândut în 2005 de acte ,cadastru ect sa ocupat cumpărătorul fiind prieten bun cu mine. Acum am descoperit că în act de VC scrie 2724mp am vândut iar în paranteză din acte 2500.Acum vecinul care a descoperit asta vrea sa mă de-a pe mine in judecată că am vândut mai mult decât aveam . Ajutați mă cu un răspuns . Mulțumesc
Am avut un teren in acte de 2500mp l-am vândut în 2005 de acte ,cadastru ect sa ocupat cumpărătorul fiind prieten bun cu mine. Acum am descoperit că în act de VC scrie 2724mp am vândut iar în paranteză din acte 2500.Acum vecinul care a descoperit asta vrea sa mă de-a pe mine in judecată că am vândut mai mult decât aveam . Ajutați mă cu un răspuns . Mulțumesc
Buna seara!Daca am un apartament de vânzare cum pot afla grila notarului adică cat poate trece în contract prețul minim la un apt cu 3 camere in judArges
Uzucapiune! Am un teren de care îl folosesc de mai bine de 10 ani ,el fiind al bunicilor care au decedat de peste 10 ani ,am titlu de proprietate al bunicului ,dar copiii lor respectiv mama și surorile ei nu au făcut taxa de succesiune.Eu plătesc taxele și impozitele la acest teren .Îl pot dobândi prin Uzucapiune? Mulțumesc
Pentru ajutorul de 1400 lei in 2 transe la pensionari cu pensie mai mica de 200 lei ,ce trebuie făcut?O să vina ele sau trebuie mers la primărie sau altundeva? Mulțumesc
Mai exact eu lucrez in industria constructoare de mașini (Automobile Dacia) că electrician întreținere și reparații,am văzut în lege că este și pentru industria constructoare de mașini și pei electricieni.Am văzut bine ? Lămuriți mă va rog . mulțumesc